Okunma

Android’de Dokümanları PDF’e Dönüştürün


23 Eylül 2014 Salı 14:00
Android’de Dokümanları PDF’e Dönüştürün

Office formatları çoğunlukla dosyaları farklı cihazlarda faklı şekillerde gösteriyor. Bunu önlemenin yoluysa, dokümanları PDF formatına dönüştürme ve o şekilde paylaşma ya da okuma.

Başlangıç

Android cihazınızdaki dokümanları PDF formatına dönüştürmek için ilk olarak dokümanınıza göre uygulamalar yüklemeniz gerekiyor.

Aşağıdaki bağlantılardan Word belgesi dönüştürmek için “Word To PDF”, Excel belgesi dönüştürmek için “Excel To PDF”, PowerPoint belgesini dönüştürmek için “Powerpoint To PDF” uygulamalarını yüklemeniz gerekiyor.

Word To PDF uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Excel To PDF uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Powerpoint To PDF uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Dokümanları Dönüştürme

Dokümanlarınızı dönüştürmek için ihtiyacınız olan uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra çalıştırın. Daha sonra “Select File” butonuna dokunun.

14-09/18/android-dokumanlari-pdf-donusturme-2.png

Sonraki adımda dönüştürmek istediğiniz dosyanın bulunduğu konuma(dosya dizinine) gidin ve dokümanı seçin. Dokümanı seçtikten sonra dönüştürme işlemi başlayacaktır. Dönüştürdüğünüz doküman büyükse dönüştürme uzun sürebilir.

Dönüştürülen Dokümanı Açma

PDF formatlı doküman, önceki Office dokümanının bulunduğu dizine kaydedilecek. Dönüştürdüğünüz PDF dokümanı açabilmek içinse “Adobe Reader” uygulamasını kullanabilirsiniz.

14-09/18/android-dokumanlari-pdf-donusturme-3.png

Adobe Reader kullanım kolaylığı, metinleri ekrana uyarlama ve gece modu gibi özellikleri ile en iyi PDF deneyimini sunar. Ayrıca çok hafiftir ve en basit Android cihazlarda bile sorunsuz çalışabilir.

Adobe Reader uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Sonuç olarak Android cihazınızdaki dokümanlarınızı PDF olarak kaydetmek son derece kolay. PDF formatındaki dokümanların her cihazda aynı görünmesi de çok iyi bir kullanım kolaylığı.

:: Android telefonunuzda PDF kullanıyor musunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android’de Dokümanları PDF’e Dönüştürün”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Whatsapp yazıları nasil pdf yapılır?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    gzl yazı olmuş office belgelerini her ortama taşımak için pdf şart.

" Android’de Dokümanları PDF’e Dönüştürün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android’de Dokümanları PDF’e Dönüştürün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android’de Dokümanları PDF’e Dönüştürün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "