Okunma

Android’de Sorunlara Kökten Çözüm


08 Kasım 2010 Pazartesi 17:38
Android’de Sorunlara Kökten Çözüm

Akıllı telefonlarda sistemde tam manasıyla yetkin olabilmeniz, cihazı ilk teslim aldığınız şekli ile olanaklı değildir ne yazık ki. Sistemdeki güvenlik önlemlerini aştıktan sonra (Android‘de root olarak oturum açma, iPhone’da Jailbreak gibi) iyi bir üçüncü şahıs yazılıma ihtiyaç duyacaksınız.

 

Yazımızda yer verdiğimiz Android System Info isimli mobil uygulama tüm Android sürümlerinde çalışabilen gayet başarılı bir yazılım. Bir süredir Android Market üzerinden yer alan mobil program, sisteme dair detaylı bilgi sunabilmenin yanı sıra görev yöneticisi, yüklü uygulamaları listeleme, kayıtlar gibi farklı işlevsel özelliklere sahip.

Cihaz Durumunu Görüntüleme

Uygulama birçok üçüncü şahıs yazılımın yapabildiği gibi pil durumu, bellek bilgileri ve boş ram oranı bilgilerini başarılı bir şekilde sunabiliyor. Ancak Android System Info’yu farklı kılan cihazın açık kalma süresi, OpenGL durumu gibi bilgilendirmelere ulaşabiliyor olması.

Görev Yöneticisi

Gayet başarılı bir görev yöneticisi de programın içersinde yer alıyor. Çalışan tüm uygulamaları geliştirici bilgileri, ram’de işgal ettiği alan gibi detayları ile görebiliyorsunuz. Görevler arasında kolayca geçiş yapabilmenin yanı sıra tek bir dokunuşla istediğiniz uygulamayı sonlandırabilmek de olanaklı.

 

:: Android System Info isimli uygulamaya karşılık sizin önerebileceğiniz bir alternatif var mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android’de Sorunlara Kökten Çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android’de Sorunlara Kökten Çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android’de Sorunlara Kökten Çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "