Okunma

Android’in SMS Sorunu Çözülüyor


10 Ocak 2011 Pazartesi 21:21
Android’in SMS Sorunu Çözülüyor

Sizlere geçtiğimiz günlerde burada yer alan yazımızda bazı Android‘li akıllı telefonlarda görülen bir sms sorunundan bahsetmiştik. İlk olarak geçtiğimiz Haziran ayında ortaya çıkan sorun, aradan geçen birkaç aylık süreye rağmen ilginç bir şekilde çözüme ulaşmamıştı.


Sorunun yaşandığı cihazlardan biri de Samsung Galaxy S olmuştu.

Yeni Bir Sorun Daha Mı?

Ancak beklenen güzel haber sonunda Android geliştiricileri cephesinden geldi. Yapılan açıklamada sorunun tespit edilmiş olduğundan ve kısa sürede çözüm konusunda somut verilerin ortaya konacağından bahsedilmiş.

Sorunun böylesine uzun süre çözüme kavuşmamış olmasının ise hatanın nadiren ortaya çıkması olduğunu belirten Google mühendisleri, ilginç hatayı çözüme kavuştururken farklı bir hatanın da keşfedildiğine değiniyor.

Buna göre bazı Android’li akıllı telefonlarda, mesajlar ekranını hızlı bir şekilde açıp, mesaja hemen girdiğinizde telefonun çoğunlukla yanlış mesajı açtığı fark edilmiş. Sorunları gideren yama kısa bir süre içersinde yayınlanacakmış.

 

:: Siz yeni keşfedilen soruna cihazınızda rastladınız mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android’in SMS Sorunu Çözülüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android’in SMS Sorunu Çözülüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android’in SMS Sorunu Çözülüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "