Okunma

Android’in Zirvesinde Değişiklik


13 Mart 2012 Salı 11:30
Android’in Zirvesinde Değişiklik
Android‘in akıllı telefon pazarındaki payını bir süredir düzenli olarak arttırdığı biliniyordu. Ancak görünen o ki Google’ın zirvesi Android’de yaşanan gelişmeleri yeterli bulmuyor.

Bilindiği üzere şuan kullanımda olan birçok farklı Android sürümü var. Henüz Android 4.0 piyasada %2’lik bir paya bile ulaşamamışken Android 5 dedikodularının ortaya çıkması da cabası. Bu durumun Android kullanıcılarına ve geliştiricilerine sıkıntı olduğu ve Google’ın zirvesinin bu soruna bir çözüm bulunmasının istendiği sızan bilgiler arasında.

  

Ancak Android’deki bu birçok katmanlı kullanıcı kitlesine çözüm bulamayan ve böylelikle uygulama mağazası yarışında da rakibi Apple’ın gerisinde kalan Android’in zirvesindeki isim olan Eric Chu’nun değiştirileceği öğrenildi. Yerini alacak olan isim ise Jamie Rosenberg.

Bilindiği üzere Android Market ile Google Music birleşerek Google Play adında yeni bir mağaza halinde karşımıza çıkmıştı. Rosenberg de bu açıdan bakacak olursak konuya çok da uzak bir isim değil. Zira Rosenberg de Google Music’in başındaki isimdi. Bakalım Rosenberg Android kullanıcılarını tek çatı altında birleştirerek istendiği gibi geliştiriciler için uygun bir ortam oluşturabilecek mi.

:: Sizce Jamie Rosenberg başarılı olabilecek mi?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/247439-androidin-zirvesinde-degisiklik.htmlyazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Android’in Zirvesinde Değişiklik”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  5i konuşmaları normal insan oglu doymaz

 2. 1ruby1 dedi ki:

  Android kısa sürede çok iyi yerlerde, IOS bu kadar hızlı gelişmemişti, bunu göze alarak IOS’u övün.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  miui v4 offical romu ***** ana kadar kullandığım en iyi rom ***** görsel hem hız.birkaç donanımı daha kullanabilse orijinal romlardan çok daha iyi .

 4. sercankd dedi ki:

  Android 4 gerçekten hız ve stabilite konusunda iyi olsa da o kullandığı iğrenç iç karartan kapkara temayı değiştirememek çok kötü. Android 4 ten tekrar 2.3.x e düşürdüm sırf bu yüzden.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Daha 4 gelmeden 5 Konusulması Sacma

" Android’in Zirvesinde Değişiklik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android’in Zirvesinde Değişiklik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android’in Zirvesinde Değişiklik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "