Okunma

Angry Birds geliştiricisinden Londra atağı


16 Ocak 2017 Pazartesi 15:00
Angry Birds geliştiricisinden Londra atağı

Finli mobil oyun ve animasyon şirketi Rovio Entertainment, bugün yapılan bir açıklamayla yeni çoklu oyunculu yapımları için Londra‘da bir stüdyo açtığını duyurdu.

Haftanın öne çıkan mobil oyunları

Geçtiğimiz dönemde özellikle Angry Birds markasının başarısının zayıflaması nedeniyle işten çıkarmalar ve yatırımcıların geri çekilmesi gibi durumlar yaşayan Rovio, geçtiğimiz sene beyazperdede görücüye çıkan Angry Birds 3D filmiyle, bu başarısızlığı biraz olsun durdurabilmişti.

17-01/16/rovio_angrybirds_reuters_1484547724724.jpg

Clash of Clans’e rakip mi geliyor?

Rovio’nun oyun stüdyosunun başındaki isim Antti Viitanen, “İşlerimiz karlı bir şekilde büyüyor ve artık sayılarımızı da artırmanın zamanı geldi” diyor. Belirtilene göre Londra’da 20 kişilik bir ekip oluşturacak olan firma, Supercell‘in başarılı mobil yapımı Clash of Clans tarzında bir oyun üzerinde çalışacak.

Halihazırda Finlandiya ve İsveç’te dört stüdyosu ve toplamda 400 civarında çalışanı olan Rovio, 2014 ve 2015 yıllarında işten 300 kişiden fazlasını çıkarmıştı.

:: Sizce Rovio yeni oyunuyla eski günlerine dönebilecek mi?
yazarÖzgür Yıldız

"2008'den beri teknoloji sektöründe. Oyun ve teknoloji sitelerinde uzunca seneler editörlük yaptıktan sonra ASUS ve BenQ gibi firmalarda da çalıştı. Sıkı bir Warcraft hayranı."
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Angry Birds geliştiricisinden Londra atağı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Londra'da yaşıyorum, iş başvurusunda bulunabilirim.

" Angry Birds geliştiricisinden Londra atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Angry Birds geliştiricisinden Londra atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Angry Birds geliştiricisinden Londra atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "