Okunma

Anneler İnterneti Ele Geçirdi


10 Haziran 2009 Çarşamba 08:32
Anneler İnterneti Ele Geçirdi

ABD’deki bir araştırma annelerin internete olan ilgilerini ortaya çıkarttı. eMarketer tarafından gerçekleştirilen bu araştırma, ülkedeki internet kullanıcıları arasında ‘anne’ ünvanı taşıyanların sayısını ölçüyor. 18 yaşın altında çocuğu olan annelerin dahil edildiği araştırma, bir anlamda internet kullanıcısı genç anne sayısını da ortaya koyuyor.


İnternette daha fazla vakit geçiren anne sayısı gittikçe artıyor.

2008 – 2013 arası dönemin değerlendirildiği araştırmaya göre ABD’de 2008 sonunda tam 33.9 milyon online anne bulunuyor. İçinde bulunduğumuz yıl sonunda bu rakamın 34.3 milyona ulaşması beklenirken 2013’te 36.1 milyona kadar çıkacağı öngörülüyor. Araştırmanın sonuçlarını yorumlayan eMarketer analistleri, bu hızlı artıştaki önemli etkenler arasında sadece annelere özel tasarlanan CafeMom tarzı sosyal ağların bulunmasını sayıyor.

:: Annenizin internetle arası nasıl?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Anneler İnterneti Ele Geçirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Anneler İnterneti Ele Geçirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Anneler İnterneti Ele Geçirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "