Annelerimiz İçin Bütçemiz Ne Kadar?


07 Mayıs 2010 Cuma 06:22
Annelerimiz İçin Bütçemiz Ne Kadar?

MasterCard tarafından Türkiye‘nin kentsel nüfusunu temsil eden 11 il merkezinde, 1000 kişi üzerinde yapılan MasterIndex Araştırmasına göre, halkımızın yüzde 64‘ü Anneler Günü’nde annesine hediye almayı planlıyor. Firmanın açıklamasına göre, Annesine hediye almayı planlayanların oranı yaş ilerledikçe düşüş gösteriyor.

Aynı şekilde sosyo ekonomik seviye düştükçe de azalan hediye alma oranı, Akdeniz Bölgesi‘nde yüzde 70, Karadeniz Bölgesi’nde ise yüzde 44 olarak gerçekleşiyor.

 

Ortalama bütçe belirlendi

Araştırma sonuçlarına göre, halkın yüzde 66‘lık kesimi sadece tek kişiye hediye almayı planlıyor. Halkın yüzde 26‘sı ise iki kişiye (annesi ve eşi / annesi ve kayınvalidesi) hediye alacağını belirtiyor. 25 – 54 yaş aralığında, iki kişiye birden hediye alma oranının diğer yaş gruplarının ve ortalamanın daha üstünde olduğu görülüyor.

MasterIndex araştırmasına göre Anneler Günü hediyesi için ayırmayı planladığımız ortalama bütçe 63 TL. Halkın yüzde 36‘sı hediye için 21 TL – 50 TL arasında bütçe ayırmayı düşündüğünü belirtiyor. Gelir grubu arttıkça ayrılan bütçe de artıyor.

A sosyo ekonomik grubu ortalama 82 TL, B sosyo ekonomik grubu ortalama 97 TL bütçe ayıracağını belirtirken, DE sosyo ekonomik grupta yer alanlar 40 TL ayırabileceklerini belirtiyor. Hediye alma oranlarına bölge bazında bakıldığında ise, Marmara (69 TL) ve Ege Bölgelerinin (68 TL) en yüksek bütçe ayıran bölgeler olduğu görülüyor.

Araştırma sonuçlarına göre, kentlerde kadınların yüzde 92.5‘i, erkeklerin ise yüzde  87‘si bu Pazar günü anneler günü olduğunu biliyor.

:: Anneniz için nasıl bir hediye almayı düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Annelerimiz İçin Bütçemiz Ne Kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Annelerimiz İçin Bütçemiz Ne Kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Annelerimiz İçin Bütçemiz Ne Kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!