Okunma

Anonymous İçişleri Bakanlığı’na Saldırıyor!


15 Haziran 2011 Çarşamba 14:40
Anonymous İçişleri Bakanlığı’na Saldırıyor!

Anonymous‘un TİB ve bazı diğer devlet kurumlarının sitelerine yaptığı saldırılar ile ilgili tartışmalar devam ederken grubun seçim sonrası daha büyük saldırılar gerçekleştireceği yönündeki tehdidi bugün itibarıyla gerçek oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi sayfasını ziyaretçi bombardımanına tutarak erişilemez hale getirmek amacındaki grup, son 3-4 saattir saldırılarını artırarak devam ettiriyor.

Saldırılan sayfanın alt kısmında anlık ziyaretçi sayısının gösteriliyor olması sayesinde saldırının boyutu da üç aşağı beş yukarı tahmin edilebiliyor. Sürekli artan bir grafik çizen ziyaretçi sayısı haberi hazırladığımız an itibarıyla 63.000 kişi sınırına dayanmıştı.

Akşam saatlerinde yoğunlaşması beklenen saldırı şu an için sitede herhangi bir probleme yol açmadı.

:: Anonymous’un sansürden sorumlu tuttuğu sitelere saldırmasını destekliyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

85 yorum - “Anonymous İçişleri Bakanlığı’na Saldırıyor!”

 1. finix dedi ki:

  Anlaşıldı. Millet siyaseti sırf tartışmak için yapıyormuş.

 2. total-freedom dedi ki:

  Ghost84, önyargılı olma. Konuyu internette dolaşırken gördüm ve düşündüklerimi yazdım. Yazmak için de üye olmam gerekiyordu, mecburen üye oldum. Yazdıklarımda gocunacağım çekineceğim hiç birşey olmamakla birlikte herkes kendi gerçek ismi ile ve TC kimlik numarası kullanarak üye olacak diye bir kural göremiyorum, onun için de kendi ismimi kullanmayı tercih etmiyorum. Dilerseniz siz "Hayalet84" nick’i yerine kendi gerçek isminizi ***** 2 paragraflık ilk mesajımda kimseyı kıran, taciz eden ve belli bir kesimin propagandasını yapan bir ifade kullanmamaya özen gösterip, imla kurallarına uygun olarak, düzgün bir Türkçe kullanarak yazmıştım. Neden bilmiyorum, moderatörünüz bu konuda fikir üreteceği yerde mesaj silmeyi tercih etmiş. İnanın ülke olarak maç muhabbeti yapmaktan daha fazlasına ihtiyacımız var. Üye olduktan sonra mesaj yazmaya devam etmek isterdim ama içeriği düzgün bir mesajın silinmesi buranın sadece duymak istenilenlerin yazılabildiği bir forum olduğunu düşündürüyor ***** mhp chp değil benim derdim. İktidarda kim olursa olsun umrumda da değil, ama bu ülke yönetilirken düzgün yönetilmeli. Neyse, anonymous grubu, sansür ve filtre konuları üzerine daha fazla yazmak için zaman harcamak istemiyorum, silinme ihtimali çok yüksek. İstiyorsanız bu mesajımı da silin, üyeliğimi de iptal edin. Zaten konu çok alakasızlaştı, benim de bu tür şeylerle harcayacak zamanım yok.

 3. Neutral dedi ki:

  Bizler görüşlerimizi dile getirdik öyle laf koyar havasına girmek istemeyişimizden ”Nedense” diye lafa girmedik. Ergen değiliz bu kışkırtıcı sözle de kavga etmeyiz. Son sözlerimiz şu olmuştu ”o senin görüşün mantığın bu benim görüşüm mantığım ve mantık bireyden bireye ve Devletten Devlete değişkenlik gösteren bir olgudur kural haline dönüştüğünde itiraz etme hakkını herkes kullanma yetkisine ***** Evet bunu Hükümet yaptı fakat Hükümet şu an ki muhaliflerin elinde olsaydı aynı filtreyi uygulayacaklarını biliyor musunuz ? Bizler yasaklamayız diye 1. partiyi eleştiriyorlar ellerindeki koz da budur. Şimdi ülkeler de vatandaşlarının her anını ne yapıp yapmadıklarını kontrol etmek istiyor. Baştaki, 2. ve 3. siyasiler farketmiyor. Bunu anlatıyoruz. Bunu belirtmemiz siyasi kavga ediyoruz anlamı taşımamalıdır. Konuya bakarak TİB’i eleştiriyorsak illaki bir partiyi gösteriyoruz durumu anlaşılmamalıdır. Anlamanızı istiyoruz. Diğer arkadaşların yazıları içinde yazıyorum kendim için değil. Silinen mesajları dile getiriyoruz. Sanki ağız dalaşına girmişiz ve uyarı veriliyor ”bir dahakine” diye. Benim kimseden korkum yok açığımdır hatta profilime bak facebook profil linkimi bulurlar duvarımda açıktır. Oradan da ulaşabilirler.

 4. karizmaxi dedi ki:

  nedense hep belli kişilerin iletileri silinmiş

 5. Neutral dedi ki:

  Alia kaç defa yazdım bu konuya ( bu konunun içerisinde ) hiçbir siyasi partinin ideolojisini benimsemiyorum diye. Mesajlarım da hangi siyasi olaya parmak bastımda tek tıkla ile silindi. Saygıyı elimden bırakmadım, felsefeden ve mantıktan bahsettim olayı siyasete getirmeye çalışanlara karşı yine soğukkkanlı davrandım. Milleti mi ateşledim zaten forum konu bazlı, sırtını sıvazlayıp birbirlerinin gaza getiren çok kişilerle ***** />

  İşte Arkadaşlar demek istediğim buydu. Siz bir şey paylaşacaksınız görüşünüzü dile getiriyorsunuz, en ufak bir istememe durumunda yanlış anlama durumunda yazdıklarınız böyle silinecektir zamanı geldiğinde. Hatta engelleneceksiniz, size kimse bir şey sormayacak ben böyle istiyorum’un hegomanyası devam edecek siz ise tamam büyüksün abi modunda kalacaksınız… Hangi amaçla yazdın neyi anlatmak istedin demeyecekler kendileri nasıl anlıyorlarsa öyle yasaklayacaklar herkesi. Filtreyi Porno olarak algılamayın sadece şu an da kaynama noktasında değiliz ( Kurbağa deneyi ). Yıllardır emek verdiğiniz Bloğunuz bir kaç seviyesiz adamın Blog içerisinde seviyesiz paylaşımlar yaptığından dolayı Filtre içerisinden tüm sitenin kapanmasını sağlayabilir Dnsler dahil. Senin suçun ne olabilir o an da neyi sorgulayacaksın.

  TİB kendini ciddiyete aldırtamıyor. Bu mu yanlışdı siyasiydi ? YouTube örneğini vereyim. Yasak kalktı videolar silindi diye, YouTube bizim haberimiz yok dedi ve aynı videoları sistemlerine tekrar geri yükleyeceklerini söylediler ama TİB yine ses çıkarmadı. O zaman neden yasakladın 1.5 yıl boyunca. O videolar var halen YouTube açıkladı okumuşsunuzdur. Google Dayı hemen açıklar size.

  Benim görüşüme ve diğerlerinin görüşüne saygı göstermiyorsunuz, neyi bekliyorsunuz gereken yapılacak dediniz kesip attınız, neyi yapıyorsanız yapın bu dakikadan sonra. Engelliyor musunuz engellemiyor musunuz orası da umrumda değil açıkcası.! İşi biraz Felsefeye vuralım dedik mantıktan da bahsetik hemen siyasi paylaşımlar yasakkk….

  Herkese iyi eğlenceler diliyorum istediğiniz alanda yasaklanmadan sörf yapmanız dileğiyle…

 6. Ghost34 dedi ki:

  kimliğinizi açığa çıkarmamak için yeni üyelik açıp post atıyorsunuz neden acaba .. :/

 7. total-freedom dedi ki:

  AliA,Moderatörlüğü hakkıyla yapabilmek için çatır çatır mesaj silmeden önce insan düşüncesine saygı göstermeyi öğrenmeye çalışmanı öneriyorum. Saygı göstermeyen saygı da bulamaz. Size iyi forumlar. Kendi kendinize atıp tutun burada.

 8. AliA dedi ki:

  Yorumlarda konu dışına çıkmayalım. Bu uyarıdan sonra aynı mesajlar gelmeye devam ederse gereken yapılacaktır…

 9. Ghost34 dedi ki:

  konu amacından çıktı :/

 10. matafleur dedi ki:
  Alıntı Demnesia Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Sen palazlanmışsın ya yeter! Senin gibi adamlardan boşuna hava tükettiği için vergi alınmalı

  pfff.

  liseli.

 11. Demnesia dedi ki:
  Alıntı matafleur Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Yavaşşşş. O kadar palazlanmadın daha. (((:

  Bak sayende 13 oldu mesaj sayım.Şimdi dünyadan haberim varmıdır sence? ((:

  Düzgün laftan anlamıyorsun.Belki bu dilden anlarsın…

  Sen palazlanmışsın ya yeter! Senin gibi adamlardan boşuna hava tükettiği için vergi alınmalı

 12. ATmaCA53 dedi ki:

  arkadaşlar konu siyasete kaymazsın lütfen biraz daha kurallara uyalım dikkat

 13. matafleur dedi ki:
 14. total-freedom dedi ki:

  Millet, takım tutmayı, size öğretilenleri falan bi yana bırakın ve kendi kendinize düşünüp bir yerlere varmaya çalışın. Kesin dediğiniz, arkasından koştuğunuz düşünceler bir süre sonra size de anlamsız gelebilir. Olaylara ve ideolojilere ister istemez tek bir taraftan bakıyorsunuz. Her düşünce için, ama her düşünce için isterseniz olumsuz bir şey bulunabilir. Atatürk’ün yaptıkları yadsınamaz, tarihi gerçekler bunlar, ama hiç mi hatası olmamıştır, ararsanız bulursunuz. Din güzel bir şey, ama çoğu zaman da insanların birbirini öldürmesine neden olmuştur. Unutmayın, Hiç bir şeyin "en iyisi" , "en doğrusu" yoktur. Bir tarafa ağırlık verirseniz, diğer taraftan kaybedersiniz. Bırakın size-bize empoze edilen zart zurt düşünceleri ve dengeleri yakalamaya çalışın. Aklınızı kullanın. Sansüre gelince, ben şahsen her türlü ama her türlü içerik bulunduran bir web sitesine bakarken, trafik kazası ile beyni dağılmış insanların fotoğraflarına bakamıyorum. Hayvanlarla çiftleşen insanların videolarını izleyemiyorum, midem bulanıyor. Akıl hastasının yanında yatan adamın gözünün oyulmasının videosunu da izleyemiyorum, midem kaldırmıyor. Kimsenin beni sansürlemesine ihtiyacım yok. Kimsenin de yok. Sansürlemeyeceğiz zaten diyerek bu tür imkanı sağlayan tüm altyapının hazırlanmasını, bu yönde çalışılmasını da istemiyorum Ayrıca insanın doğasında olan, yemek içmek kadar doğal bir konu olan cinsellikten bu kadar uzaklaştırılması doğal değil. Erkek ve kadını bu kadar birbirinden uzaklaştırırsanız daha çok görürüz düğünlerde kız kıza dans edenleri, kaçırılıp tecavüz edilip başı ezilerek öldürülen kızları. Anonymous hakkındaki görüşüm ise şudur. Özgürlük taraftarı oldukları için destekliyorum, fakat sistemleri çalışamaz hale getirme güçlerinin bir gün kötü amaçlarla kullanılabilme ihtimali de düşündürüyor. Devlet kurumları olarak kimsenin insafına kalmamalıyız. Su akar, yolunu bulur. Kimse kimseyi birşey için zorlamasın.

 15. blgram dedi ki:

  Şimdi aklın sıra bana karşılık verdin ve sana göre ben şu anki hükümete sıkı sıkı bağlıyım !!

  Bak ben sana benim siyasi görüşümü açıklayayım ben çalışanın , ödevini iyi yapanın yanındayım !! Ülkemize iktidardan çok muhalefete ihtiyacı var . Ve kendi emellerine ulaşmak için ne kadar çirkince şeyler yapıyorlar !! Muhalefet neden ülke içi problemleri diğer ülkeleri açıyor ben bunu sorguluyorum . The economist guardian okumaya davet ediyorum sizi . Türkiye hakkında ne çirkin iftiralar yazıldı kaynak kimdi bilin bakalım . Muhalefet görevini yapsın yabancılardan medet ummasın benim demek istediğim bu .

  Üff neyse hiç bir yazmayacağım bu konuya bundan sonra !!!

 16. online destek dedi ki:

  Konu nereden nereye gelmiş kilit vurulsa iyi olur yoksa çok kalpler kırılır bu konu üzerinde, herkeze iyi forumlar.

 17. karizmaxi dedi ki:
  Alıntı matafleur Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Oh oh oh terbiyesizlik diz boyu.Hasta kaldım forumun seviyesine. (((:

  Vatan hainliği demişken.Haşa benim böyle bir düşüncem yok ama bazı arkadaşlarımızın yazılarını okuyunca çağrışım yaptı nedense.Cumhurbaşkanımızın eşi değilmiydi Türkiye’yi Avrupa insan hakları mahkemesine şikayet eden? (:

  ÖZGÜRLÜK var bu da mı sorun oldu şimdi Doğru ya bu ülkede sadece belli bir kesim için özgürlük olabilir. Pornoya özgürlük ama kılık kıyafete özgürlük yok.

 18. Demnesia dedi ki:
 19. matafleur dedi ki:

  Oh oh oh terbiyesizlik diz ***** kaldım forumun seviyesine. (((:

  Vatan hainliği demiş***** benim böyle bir düşüncem yok ama bazı arkadaşlarımızın yazılarını okuyunca çağrışım yaptı ***** eşi değilmiydi Türkiye’yi Avrupa insan hakları mahkemesine şikayet eden? (:

 20. blgram dedi ki:

  Yine kendimi tutamıyorum ve mesaj yazıyorum ya şuraya !! Beyefendi çok zahmet etmişsiniz de sizin düşünceleriniz hastalıklı !! Bir doktora gitseniz iyi olur kanımca . Aslında ben sizi suçlamıyorum !! Peşinden gittiğiniz o demokrasi diye bağıran , halk diye bağıran aslında halkla alakası olmayan düşünmeyen , Atatürkçülük diyerek oy sömüren o kemirgenleri suçluyorum .
  Merak etmeyin bu ülkede sizin gibi hastalıklı kişiler olduğu gibi gayet düzgün düşünen , aklı başında insanlarda var .

  Özgürlük !! Ben sizlerin özgürlük denince aklınıza gelen ne çok merak ediyorum . Eğer Türkiye de alkole yaş sınırı konulursa vay efendim özgürlüğümüze dokunuyorsunuz ama bunu ingiltere yapınca adamlar medeni oluyor !!!

  Size kalsaydı biz şimdiden şeriate geçmiştik ama ne gariptir hükümet ne kadar acizmiş de daha bir alkolü yasaklayamadı , ne gariptir hâla ankara da otobüsler iki ye ayrılmadı bayanlar ve erkekler için !! Bırakın bu yaygara çıkartma işini ! Kimse yemiyor !!

  22 Ağustosa kadar çığırın siz !!

  Ve en son olarak iki örnek vereceğim bunlardan birincisi şehrin göbeğinde bir genelev olması seni rahatsız etmez mi o dur siz modernsiniz değil mi özgürlük var !!! Hah devletde aynısını yapıyor senin çocuğun o genelevi görmesin diye onu şehirdışına taşıyor istiyorsan sen git ama senin çocuğun niye görsün ya da biz niye rahatsız olalım !!

  ve ikinci şey ise biz niye kurtuluş savaşını başlattık ki amerikan mandasına girseydik ya onlar bize demokrasi getirirlerdi bize. Onlar da hali hazır bir demokrasi vardı yardım edeceklerini söylüyorlardı . Sadece devlete el koyayacaklardı sonra bize yani halk için bir şeyler yapacaklardı gelip . Ha anonymous olayı da aynı . Eğer benim bir sorunum varsa aile içinde çözerim . Birileri gibi gidip israil gazetesine , haber kanalına gidip bunları herkesin bilmeye hakkı var diyip orada konuşmam !!

  Son olarak para almaya alışan buyruk almaya da alışır demiş bir büyüğümüz !! İnşallah bu güzel sözden bir şeyler anlayabilirsiniz benim pek umudum yok sizler için ama yine de zorlayın siz saksıları !!!

 21. ktlpby dedi ki:

  bence sansür yerinde bir karar… şuanki iktidarın tamamiyle karşısında bir vatandaşım (ve hi çaraştırmadım) ama burda okduklarıma göre iyi bir şey sonucta insanlar izlendiklerini bile bile o sitelere giremez… yemez… şuan liseli diye bahsettiğimiz kitle sürekli o sitelerde.. çevremden biliyorum haftanın 6 günü girenlerle konuştuğum oldu malesef şuanda çoğu lisenin durumu bu! ama eğer mesela ben izleneceğimi bilsem google aramaya bile o +18 kelimeleri yazmam! ve günaha girmem! malesef gençler kendini kontrol edemiyor bu konuda!

 22. matafleur dedi ki:

  Cahile laf anlatmak zor iş.Hele ki ağzı bozuk cahile daha da zor iş.

  Fuzuli’nin bir lafı vardır:

  "Söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil"

  Boş teneke misali yazın ha yazın.Zamanı geldiğinde elindeki bilyayı kaybetmiş 3 yaşında çocuk gibi ağlanırsınız anca devlet onaylı sitelere girebildiğiniz,onlarda da bütün verileriniz loglandığı ***** />

  Bu kafayla daha bolca sürersiniz eşeğinizi niğ***** />

  Belki anlatılabilirdi, belki tartışı***** bunun için o seviyede bir ortam olması lazım.

  Ben göremedim.O yüzden Fuzuli’nin dediğine dönüm.

  Bütün bunlardan öte kimsenin kimseyi vatan hainliğiyle suçlama hakkı ne ahlaken ne de kanunen yoktur ve cezai yaptırımı vardır.Keza tarih gösteriyor ki kendi olmayan fikirlerini savunmak için karşılarındakini vatan hainliği ile suçlayanlar genelde ülkelerine en büyük vatan hainliğini yapmış olanlardır….

  Not:Saldıranları yakalasalar dahi(ki bir kaç kişiyi tutukladılar) hiç bir cezai yaptırım uygulayamı***** takip edin görün.Keza http request göndermek-kaç kere olursa olsun- kanunen suç değil (:

 23. eenes dedi ki:

  Burada bir özgürlük kısıtlaması yok, duyarlı/temkinli vatandaşa bir filtreleme seçeneği sunuluyor.
  Filtreleme isteğe bağlı. İsteyen aboneler bu filtreyi tercih edebilecek. İstemeyen halen devam eden hizmeti ***** />

  Şahsen internet bilinci gelişene kadar filtreleme sisteminin kullanılmasını uygun görü***** />

  Anonymous grubunun yaptığı saldırıyı da şiddetle kınıyorum !!!

  Bu saldırının Dağ eşkiyalığı, şehir eşkıyalığından pekde farkı yok…

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Bu g.zekalı grubun amacı ne devleti protesto etmek. Neden devleti protesto ediyor internet kısıtlanacağı için öylemi. Ha bu arada bide burda yağdanlıklarıda var onlarda destek veriyor neye devletin kurumunun web sitesine zarar vermeye. Peki kardeşim siz hiçmi haber okumaz hiçmi araştırmazsınız. Adamlar diyorki İSTEYEN FİLTRELEMEDEN FAYDALANABİLECEK. İstemeyen önceden nasıl kullanıyorsa öyle kullanacak. Bunların eskileri vardı derdiki bu ülkenin ` bidon kafa diye artık öle değil bu ülkenin P’si bidon kafa ama hangi P’si onuda görüyoruz zaten

 25. ATmaCA53 dedi ki:
  Alıntı acabuco4 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Saldırı bitmiş .

  site patlatabildilermi acaba anoncular

 26. acabuco4 dedi ki:

  Saldırı bitmiş .

 27. ATmaCA53 dedi ki:

  kamuya ait sitelere zarar verilir ise, binlerce ve milyonlarca insan bilgisiz ve e-devletsiz kalacaktır, bu bilgilerin yok olması demek devlete çok büyük zarardır. anonymousun amacıda bu zaten.

 28. zeroaxa dedi ki:
  Alıntı Neutral Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Yazını beğendim arkadaşım ”araştırmamak” demişsin. Keşke herkes de senin gibi araştırıp bilgi sahibi olarak burada yazı yazma yetkisine sahip olsa.

  Bunu büyük keyifle cevaplayacağım. Bir konu hakkında o kadar çok araştırıyorum ki yabancı siteleri bile Translate seçeneğinden çevirerek bozuk Türkçe ile anlamaya çalışıyorum.

  Şimdi ben arkadaşa aşağılayarak cevap verme yetkisine karşılık aşağılamayarak cevap vererek mantıklı cevap atacağım demiştim ama küçük düşürerek ve karşındakini tanımadan yargılayan bir insanla karşı karşıyayım ama araştıran bilgi sahibi olmak isteyen bir insanla işte bu herkeste olmayan bir tarz fakat eleştirme tarzının yanlış olduğunu aktarmalıyım kardeşim

  Filtre dediğin 22 Ağustos durumunu ele almayalım şimdiden ele alınan yasaklanacak olanların listeleri var bunlar belli Din ile ilgili siteleri Din işleriyle ilgili bakanlığa aktarılacağını ve onların engelleyip engellemeyeceğini biliyor musun ? Bir Dini site de Dinime inanıyorum diye diğerlerini kötülüyorsa ( bunu sayamayacağınız linkler verebilirsiniz ) yazılar hoşgörürülüyorsa Dine inanmayan bir sitede ben inanmıyorum diye görüşlere neden yer verilmesin. Buna ifade özgürlüğü denmiyor mu yoksa nerede hoşgörü ?

  Diğer konuna gelelim; facebook sayfasındaki Ay Yıldızlı bayrağımızla ilgi yazında orada Türk Hükümetine görev düşüyor Facebook ile iletişime geçecek ve kendisini ciddiye aldırtmasını bilecek. Diğer yandan ise Türklerin ideolojilerle ve ülkelerin alaycı sistemlerine karşı artı bayraklarına karşı alaycı resimlerini de görmezden gelmemiz gerektiğini belirtmeliyim. Değindiğim konu aynısını Türkler de yapıyor. Biliyorsun. Araştrmaktan bahsediyosun onları da gördüğünü biliyorum bahsetmelisin.

  Tek taraftan yargılamak, mantıktan bahsetmiştim. Herkesin bir mantığı Ülkelerin, Kültürlerin, Devletin ve Bireylerin her zaman değişkenlik gösteriyor fakat bu mantıksal sözler kanun haline dönüştüğünde yanlış ve doğrular sadece neyi benimsemişsen o olmak zorundaymış gibi algılanmaktadır. Burada anlatmak istediğim Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet ve Muhafaza ve Mudafaa etmek ile ilgili dediğin üzere. Sen senin üzerindeki, üzerindekilerin keyfi hükümlerine boyun eğdikçe hiçbir şeyi müdafaa etmeyeceğimizin düşüncesini getirebilir. Yazından sonra şunu düşündüm acaba bundan önceki benim gibi kendi ülkesinin özgürlüğü ve kısıtlayıcı hükümlerine karşı gelen 16 Türk devleti nasıl çöktü ?

  Bak güzel kardeşim doğruyu arama çabası içerisinde olman çok güzel birşey ama konuya bakış açın biraz farklı yerde o yuüzden bu tepkileri alıyorsun haklı olarak.

  Birincisi ilgilendiğin yada araştırdığın konuda siyaset yada ideoloji gözlüğünü çıkarmazsan net bir görüş yakalayamazsın.Şimdi kalkıp yok öyle bi düşüncem iddiasında bulunabilirsin ama hiç inandırıcı olmaz.Kaldıki kendin demişsin AyYıldız’lıbayrağımızı korumakta görev devlete düşüyo diye peki sana sorarım her biri bir AyYıldız olan çocuklarımızı korumakta hükümetin görevi değilmi?

  İkincisi çocuk pornosu vs. gibi sitelere sende karşı olduğunu yazmışsın yasaklanmasını elinden gelse kendinin yapacağını söylemişsin buda gösteriyorki sendede bu yasakçı zihniyet var.Yaftadan yada yaptığın işe takılan sıfatlardan rahatsız değilsen yasakçı zihniyet hiçte kötü bir tanım değil.Asıl mesele senin koyduğun sınırla benim koyduğum sınır arasındaki farka bakıp kendininkinin yeterli benimkinin fazla bi yasak anlaayışına sahip durum olduğuna nasıl karar veriyorsun.Saygı çerçevesinde seninki san uygun benimki bana uygun bir yol.Ben daha kapsamlı ve mecburi bir filtreyi destekliyorum.Bu fikrimin yanlış ve abartılı olduğunun kanıtı yada sınırı nedir?

  Ve son olarak sana sert cevap veren arkadaşlarımın hassas olduğu noktada ben kendi tepkimi kendim veririm,tepki vermiyorsamda memnunum demektir bu kadar basit.İnsanları yok kandırılıyorsunuz yok anlamıyorsunuz tarzı şeylerle itham etmeden önce bi düşünün belki böyle birşey bekliyor yada talep ediyorlardı.

  Konunun özü olay tamamen itibar meselesidir.

  adını anmak istemediğim bu güruhta bunun peşinde ve doğal olarak bu milletin insanları olarak bizde bunun peşindeyiz,yoksa kimin umrunda içişlerinin sitesi kaç kere girdiniz yada ne işinize yaradı.Mademki hiç bir devlet,ideoloji ,din yada ırk la ilişkileri ve alakaları yok ve kendilerini bu kutsal göreve adletmişler gitsinler porno sitelerini hacklesinler bizde alkış tutalım canı gönülden

 29. Emre Bazir dedi ki:
  Alıntı Neutral Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Yazını beğendim arkadaşım ”araştırmamak” demişsin. Keşke herkes de senin gibi araştırıp bilgi sahibi olarak burada yazı yazma yetkisine sahip olsa.

  Bunu büyük keyifle cevaplayacağım. Bir konu hakkında o kadar çok araştırıyorum ki yabancı siteleri bile Translate seçeneğinden çevirerek bozuk Türkçe ile anlamaya çalışıyorum.

  Şimdi ben arkadaşa aşağılayarak cevap verme yetkisine karşılık aşağılamayarak cevap vererek mantıklı cevap atacağım demiştim ama küçük düşürerek ve karşındakini tanımadan yargılayan bir insanla karşı karşıyayım ama araştıran bilgi sahibi olmak isteyen bir insanla işte bu herkeste olmayan bir tarz fakat eleştirme tarzının yanlış olduğunu aktarmalıyım kardeşim

  Filtre dediğin 22 Ağustos durumunu ele almayalım şimdiden ele alınan yasaklanacak olanların listeleri var bunlar belli Din ile ilgili siteleri Din işleriyle ilgili bakanlığa aktarılacağını ve onların engelleyip engellemeyeceğini biliyor musun ? Bir Dini site de Dinime inanıyorum diye diğerlerini kötülüyorsa ( bunu sayamayacağınız linkler verebilirsiniz ) yazılar hoşgörürülüyorsa Dine inanmayan bir sitede ben inanmıyorum diye görüşlere neden yer verilmesin. Buna ifade özgürlüğü denmiyor mu yoksa nerede hoşgörü ?

  Diğer konuna gelelim; facebook sayfasındaki Ay Yıldızlı bayrağımızla ilgi yazında orada Türk Hükümetine görev düşüyor Facebook ile iletişime geçecek ve kendisini ciddiye aldırtmasını bilecek. Diğer yandan ise Türklerin ideolojilerle ve ülkelerin alaycı sistemlerine karşı artı bayraklarına karşı alaycı resimlerini de görmezden gelmemiz gerektiğini belirtmeliyim. Değindiğim konu aynısını Türkler de yapıyor. Biliyorsun. Araştrmaktan bahsediyosun onları da gördüğünü biliyorum bahsetmelisin.

  Tek taraftan yargılamak, mantıktan bahsetmiştim. Herkesin bir mantığı Ülkelerin, Kültürlerin, Devletin ve Bireylerin her zaman değişkenlik gösteriyor fakat bu mantıksal sözler kanun haline dönüştüğünde yanlış ve doğrular sadece neyi benimsemişsen o olmak zorundaymış gibi algılanmaktadır. Burada anlatmak istediğim Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet ve Muhafaza ve Mudafaa etmek ile ilgili dediğin üzere. Sen senin üzerindeki, üzerindekilerin keyfi hükümlerine boyun eğdikçe hiçbir şeyi müdafaa etmeyeceğimizin düşüncesini getirebilir. Yazından sonra şunu düşündüm acaba bundan önceki benim gibi kendi ülkesinin özgürlüğü ve kısıtlayıcı hükümlerine karşı gelen 16 Türk devleti nasıl çöktü ?

  Öncelikle ifade özgürlüğü diyorsun. O bilgiyi hangi kaynaktan aldığını bilmiyorum. Herhangi bir yetkiliden duyduysan yazılı veya görsel olarak link ver. Dediğin şeyi hiç bir yerde duymadım.
  Türk Bayrağı ile ilgilide Devletin görevi diyosun. Benim sana onu sölememdeki amaç "anonymous" un niyeti göstermek içindi. Türklerden de yapanlar var dedin. Doğru diyosun yapanlar var. yanlış buluyorum. Biz atalarımızdan böle görmedik. Bayrak bir milletin şerefidir.
  Ben sana "ülkesinin özgürlüğü ve kısıtlayıcı hükümlerine karşı gelen" biri olarak bakmıyorum. Bakış açılarımız farklı bu konuda. Şunu da unutma hiç bir farklı millet senin iyiliğini istemez. Tarih boyunca görülmemiştir. Demek istediğim "anynomous" bel bağlama. Türkiye de yargı hala bağımsız. Ülkenin kısıtlayıcı hükümlerine karşı geleceksen öyle gel.

 30. ByKaMiKaZe dedi ki:

  Site toplam 56694710 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 121187 kişi *****

 31. Neutral dedi ki:
  Alıntı Emre Bazir Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  İlk olarak 22 Ağustos’da hayata geçilecek "filtre" projesinden sadece talep edenler yararlanacak. Bu konuda herhangi bir zorlama yoktur. Bu konuyu 3 bakandan dinledim.
  2. olarak niyetlerinin sadece bize yardım etmek. Bizi küçük düşürmek değil demişsin.
  Fakat 100.000 kişilik facebook sayfalarında güzelim, ayyıldızlı bayrağımı şekilden şekile soktuklarını görürsün.
  3. ise ne olursa olsun şuan çökertmek istedikleri sitede Atatürk resmi ve Şanlı bayrağımız var. Kimse ama hiç kimse o bayrağı küçük düşüremez.
  Senin sorunun ne biliyor musun? "Araştırmamak"
  Bundan önceki 16 tane büyük Türk Devleti senin gibi zihniyetler yüzünden yıkıldı.
  Ama bu 17. olan Türkiye Cumhuriyetini senin gibilere rağmen ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz.

  Yazını beğendim arkadaşım ”araştırmamak” demişsin. Keşke herkes de senin gibi araştırıp bilgi sahibi olarak burada yazı yazma yetkisine sahip olsa.

  Bunu büyük keyifle cevaplayacağım. Bir konu hakkında o kadar çok araştırıyorum ki yabancı siteleri bile Translate seçeneğinden çevirerek bozuk Türkçe ile anlamaya çalışıyorum.

  Şimdi ben arkadaşa aşağılayarak cevap verme yetkisine karşılık aşağılamayarak cevap vererek mantıklı cevap atacağım demiştim ama küçük düşürerek ve karşındakini tanımadan yargılayan bir insanla karşı karşıyayım ama araştıran bilgi sahibi olmak isteyen bir insanla işte bu herkeste olmayan bir tarz fakat eleştirme tarzının yanlış olduğunu aktarmalıyım kardeşim

  Filtre dediğin 22 Ağustos durumunu ele almayalım şimdiden ele alınan yasaklanacak olanların listeleri var bunlar belli Din ile ilgili siteleri Din işleriyle ilgili bakanlığa aktarılacağını ve onların engelleyip engellemeyeceğini biliyor musun ? Bir Dini site de Dinime inanıyorum diye diğerlerini kötülüyorsa ( bunu sayamayacağınız linkler verebilirsiniz ) yazılar hoşgörürülüyorsa Dine inanmayan bir sitede ben inanmıyorum diye görüşlere neden yer verilmesin. Buna ifade özgürlüğü denmiyor mu yoksa nerede hoşgörü ?

  Diğer konuna gelelim; facebook sayfasındaki Ay Yıldızlı bayrağımızla ilgi yazında orada Türk Hükümetine görev düşüyor Facebook ile iletişime geçecek ve kendisini ciddiye aldırtmasını bilecek. Diğer yandan ise Türklerin ideolojilerle ve ülkelerin alaycı sistemlerine karşı artı bayraklarına karşı alaycı resimlerini de görmezden gelmemiz gerektiğini belirtmeliyim. Değindiğim konu aynısını Türkler de yapıyor. Biliyorsun. Araştrmaktan bahsediyosun onları da gördüğünü biliyorum bahsetmelisin.

  Tek taraftan yargılamak, mantıktan bahsetmiştim. Herkesin bir mantığı Ülkelerin, Kültürlerin, Devletin ve Bireylerin her zaman değişkenlik gösteriyor fakat bu mantıksal sözler kanun haline dönüştüğünde yanlış ve doğrular sadece neyi benimsemişsen o olmak zorundaymış gibi algılanmaktadır. Burada anlatmak istediğim Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet ve Muhafaza ve Mudafaa etmek ile ilgili dediğin üzere. Sen senin üzerindeki, üzerindekilerin keyfi hükümlerine boyun eğdikçe hiçbir şeyi müdafaa etmeyeceğimizin düşüncesini getirebilir. Yazından sonra şunu düşündüm acaba bundan önceki benim gibi kendi ülkesinin özgürlüğü ve kısıtlayıcı hükümlerine karşı gelen 16 Türk devleti nasıl çöktü ?

" Anonymous İçişleri Bakanlığı’na Saldırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Anonymous İçişleri Bakanlığı’na Saldırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Anonymous İçişleri Bakanlığı’na Saldırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "