Okunma

Anonymous Türkiye’ye Saldırdı!


18 Mayıs 2016 Çarşamba 13:20
Anonymous Türkiye’ye Saldırdı!

Hacker grubu YouTube üzerinden yayınladığı video ile, Türkiye‘deki sağlık merkezlerini hedef alarak hasta kayıtlarına ulaştığını açıkladı.

Anonymous tarafından ele geçirildiği öne sürülen verilerin nereden sızdırıldığı ya da kişi bilgilerinin detayları ve miktarının ne kadar olduğu tam olarak bilinmiyor. Sızdırılan dosyanın sıkıştırılmış boyutunun ise 1.9 GB‘ı buluyor.

16-05/18/anonymous-2.jpg

YouTube üzerinden yayınlanan video da, geçtiğimiz şubat ayında Hollywood‘daki Presbyterian ve Methodist sağlık merkezlerinin veri tabanlarının siber saldırı sonucu çökmesi Türkiye’deki bazı hacker grupları tarafından üstlenilmişti.

Anonymous tarafından yapıldığı öne sürülen bu bu saldırı ise, Türkiye’ye karşı bir intikam olarak adlandırılıyor.

Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaşılması sonucu isim, soyisim, doğum tarihleri, öntanılar, kan grupları gibi birçok bilginin ele geçirildiğinin bildirilmesinin ardından konuyla ilişkin resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.

:: Anonymous tarafından yapıldığı söylenen saldırı hakkında ne düşünüyorsunuz ?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

56 yorum - “Anonymous Türkiye’ye Saldırdı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  anonymous bu sizin arkanızda kalmicak ayyıldızteam ler pes etmez arkasın binlerce hacke r gurubu var ama siz bbu nu
  bilmiyosunuz hemde arkamızda daha daha da çok büyük bir hacker gurubu oda yüce allahımız bizde bu olduğunda sizzin işiniz bitti.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye zaten bilgileri satmıştı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Buda herkezin kimlik bilgilerini çaldık deyip ysk kayıtlarının verilmesi gibi çıkar. Bakalım bunları hangi kanı bozuk verdi…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gitti tahlil sonuçları 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Boş işler bunlar . ZATEN BÜTÜN BİLGİLERİMİZ ELLERİNDE MAKSAT İNSANLARIN google,yandex,microsoft, facebook, samsung gibi kurumlara güvenleri sarsilmamasi için HAckledik diyor bazi piyonları.Al gülüm ver gülüm.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar ben de heykırım ama geçen biri benim bilgisayari heykledi çöktü çöpe atmak zorunda kaldım eğer bana yeni bilgisayar alırsanız söz bütün hastalarımızın intikamını alacam

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Kaynak varmı ?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  sıkıntı yok ay yıldızlı tim sitelerini bir daha hackler

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçen zamanda THT Rusyaya saldırdı bu da bir intikamdır uzun lafın kısası yedirememişler

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hepiniz karşı saldırıyı timler yapacağını zannediyorsunuz ama oysaki timler hiç birşey yapmıyacaklar sadece yapsa yapsa kendi halinde tek başına takılan hackerlar ve Cyber warrior (akıncılar) yapar.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  HBYS (Hastane bilgi yönetim sistemi) yazılımlarından veri çekmek çok basit. Hastanedeki herhangi bir bilgisayara trojan yükleyin, tüm datayı kolaylıkla çekersiniz. Sağolsun doktorlarında girmedikleri web sitesi, açmadıkları mail yok. Bizde aynı sektördeyiz, yazık olmuş firmaya.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  yorumlar içler acısı paralel diyen bile var 😀 biride youtube admin olarak girmiş ulan ne güldüm 😀

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Insanlar bol bol Anonymous'a kufretmisler, ne sefersizligi kalmis ne bilmem ne. Iyi de adamlar olmasa milyarlar harcanan sistemlerin aslinda bes para etmedigi, birilerini zengin etmek icin ihale adiyla peskes cekildigini nasil ogrenecektiniz acaba? Yok Ayyldizmis, yok THT'ymis. Onlar gibip donlarini toplasinlar once. Gecen sene rezil oldular, sesleri cikmaz artik.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Firmaya hicbir sey olmaz. Butun bu isler rusvetle dondugu icin seneye acilacak sozde ihale(!) icin uc bes kurus daha fazla hediye sikistirir sadece dosyanin icine.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye siber saldırı açısından çok aşağıda çok gelişmiş güvenlik önlemleriyle mesela 256 bit aes yerine çok daha iyi protokollere geçilebilir.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ayyıldız tim lamer grubundan başka birşey değil bel bağlamayın ***** da türk hackerlar da var . Grubun türkiye ye saldırma amacını as düşünseniz anlarsınız

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Ayyıldız karşı saldırıya geçsin diyorsunuzda, Ayyıldız zaten geçen sene rezil oldu; Anonymousu hackledik diye kendileri site açtılar, index bastılar. Karşı saldırıyı yapsa yapsa ya THT yada Redhack yapar

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten bunun gibi yüzlerce bilgimizi en basitinden sosyal medya adı altında bizden alıyorlar. Android kullanıcılarını Google adım adım takip ediyor zaten (Google Maps'de nereleri gezdiğinizi gösteriyor mesela öyle bir şey vardı). Yaptığın her check-in, attığın her tweet onlara bilgi veriyor. Varsın adımızı soyadımızı doğum tarihimizi de bilsinler, sanki devlet sırrı sanki herkes MİT ajanı.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  bende hekırımda youtubeye admin olarak girdim geçen suç olmasa çoktan patlatacamda

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Çalsalar ne olacak ki 🙂 zaten Türkiye'deki adı fazlasıyla iyi duyulmuş şirketler, iş ortakları adı altında kime ve neye hizmet ettiği belli olmayan kurumlara bu bilgileri satıyor ve kazanıyorlar. heyecan yapmaya gerek yok tahminim hepimizin bilgileri zaten heryerde 🙂

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Veriyi indirdim inceledim. HBYS denen hastane bilgi yönetim sistemi yazılımlardan birinin açığını bulup bu yazılımı kullanan tüm hastanelerin datalarını indirmişler. Hangi firma ise hem rezil olacak hem de batacak. Devletin veya bakanlığın bu konuda tek suçu bu tip yazılım üreten şaklaban firmaları doğru düzgün denetlememek. Veya bu yazılımların çalışacağı doğru standartları belirleyememek.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Akdavarlara da saldırsalar keşke

 23. SDN Okuru dedi ki:

  sahi ya, bu angutların ne işine yarıyacacak 90 yaşında beli bükülmüş bir ihtiyarın ismi? ne işine yarayacak yahut kime ne zarar verecek?

 24. SDN Okuru dedi ki:

  TurkHackateam neden susuyor anlamıyorum

 25. SDN Okuru dedi ki:

  İyi .ot yemişler!

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde misliyle kar

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Nerede Bu Ayyıldız Tim. Sesimizi Duyan Varsa Bunun İntikamı Alınsın. Güveniyoruz Size Ayyıldız TİM

 28. SDN Okuru dedi ki:

  İyi .ok yemişler!

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Yalan haber CHP ve Paralellerin uydurması tamamen kimlik bilgilerimiz içinde o yalan haberleri çıkarttılar amaç ortalığı garıştırmak yemezler

 30. SDN Okuru dedi ki:

  O halde Anonymous tamamen abd için çalışan bir grup.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Ayyıldız karşı saldırıya gecsin diyenoer

 32. SDN Okuru dedi ki:

  hackleyen hackleyene

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Anonymous ne ayak? Hep bize saldırıyor ?

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Pislikler en azından hastanelere dokunmayın

 35. SDN Okuru dedi ki:

  ben saldırdım millet sakin.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Bu şerefsiz Anonymous'u artık durmak lazım.

 37. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar kötü altyapı var ki beklerim yani E devlet bile bankalar kadar güçlü korunmazken Siber savunmaya biraz özen gösterilmeli

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Ayyıldız Tim'i göreve çağırıyoruz, Anonymous'da kim oluyor ki?

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Yav hacilar ustleniyonuz da bunlarla basedecek gucteyseniz ustlenin yoksa tamam hackleyin de birakin hacklendigiyle kalsin ne kendinizi seyapiyonuz ustleniyosan da tedbirini al

 40. SDN Okuru dedi ki:

  sıkıntı yok birileri bir yerlere verdiğimiz bilgileri birilerine pas ediyor zaten bence orta da hacker'lık bir durum yok.

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Biz Türk'üz. Söyleselerdi biz verirdik kimlik bilgilerini. Boşuna yormuşlar kendilerini 😀

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Bir Ayyıldız Tim mensubu olarak karşılığı misli ile verilecektir.

 43. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar haklı

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkeye bak, böyle hükümet mi olur arkadaş ya, Afrika'nın kabile devletleri bile bizden daha güvenli. Yazıklar olsun size!!

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Çok da yadırgamadım , her hangi bir hastaneye giderseniz oradaki memurların ne kadar sorumsuz ve cahilce hareket ettiğini görürsünüz , sözde okumuşlar da buna dahil
  Türkiye de bilgisayar okur yazar cahilliği var

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Ne işlerine yarıyacaksa

  1. Anonim dedi ki:

   anonymus korkuyor ayyildiz da korkuyor eger bırgun bırı saldıracak olursa saldırılan takım yenecektir

" Anonymous Türkiye’ye Saldırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Anonymous Türkiye’ye Saldırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Anonymous Türkiye’ye Saldırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "