Okunma

Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi!


11 Temmuz 2012 Çarşamba 22:46
Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi!

Sanal dünya özellikle birkaç haftadır oldukça hareketli günler yaşıyor. Bu yüksek tansiyonun sebebi ise ülkemizdeki büyük kurumlara yaptıkları saldırılarla dikkatleri üzerine çeken RedHack.

Bir süre önce Türk devlet sitelerine karşı başlattıkları mücadele ile kısa sürede ilgi odağı haline gelen grup ilk etapta Emniyet Müdürlüğü’nü ele geçirdi. Ülkemizdeki tüm emniyet teşkilatına ait web sitelerine %95 oranında erişimi engelleyen ekip daha sonra hedefi büyüterek Türk Silahlı Kuvvetleri’ni (TSK) ziyaret etti.

Askeri personele ait özel belgeleri ele geçiren RedHack bunları açıkça yayınlayarak beraberinde “Biz bu bilgileri ele geçirebiliyorsak yabancı servisler ne yapıyordur? İşte ülkeyi koruyanların hali, küçük bir örnek” açıklamasını yaptı.

Bu adımdan sonra kamuoyu adeta ikiye bölündü. Zira bir grup yapılan saldırıları haklı görüp dikkat çekilmek istenilen asıl noktaları savunurken, diğer kesim ise Türkiye dahilindeki kurumların böylesi işlere karıştırılmaması gerektiğini ve verilerin yayınlanmasının yanlış olduğunu söyledi. 

Grup üyeleri ise olayın sadece hack’ten ibaret olmadığını yazarken asıl sorunun daha büyük ve derin olduğunun altını çizdiler. İlerleyen süreçte sessizliğe bürünen ekip ses getirecek büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını duyurdular.

Akabinde Dışişleri Bakanlığı’nı hack’leyen -ve ek olarak İçişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Aile Bakanlığı- Kızıl Hacker’lar anasayfayı hazırladıkları özel görselle değiştirdi. Sanal aleme bomba gibi düşen haber sonrası dünya çapında yankı uyandıran RedHack sıkıntılı bir sürecin içerisine girdi.

Öncelikle binlerce takipçisi olan resmi Twitter hesabı kapatılan topluluuk ardından bir ilke imza atarak sanal dünyadan terör örgütü kapsamına alınan ilk isim oldu. Durumun bu derece ciddileştiği ortamda sahip olduğu duruşu bozmayan kişiler Türkiye’nin birçok noktasından hem övgü hem de eleştiri aldılar. Ayrıca birçok ünlünün de destek verdiği RedHack şimdi ise sınırları aştı.

Buna göre dünyanın en büyük hacker gruplarından sayılan Anonymous (Anonim) açık bir şekilde Kızıl Hacker’ları desteklediğini ve onların yanında olduklarını bildirdi.

Gelişmeleri yakından takip eden ve durum karşısında RedHack’in tutumunu öven Anonim, yayınladıkları videonun yanı sıra mikro blog Twitter üzerinden de destek tweet’leri geçerek olayı tüm takipçileriyle paylaştı.

2. Sayfa – Yapılan açıklama ve gelen cevap

Yapılan açıklama ve gelen cevap şu şekilde:

“Merhaba Türkiye. Biz Anonymousuz.

RedHack takımını “Terör Örgütleri” listesine almaya hazırlandığınız dikkatimizi çekti.

Sosyalist RedHack grubu dün Türkiye Dış İşleri Bakanlığı sitesini indirmiş ve site içeriğini Türkiye Başbakanı’nın Libya eski diktatörü Muammer Kaddafi ve ve Suriye Başbakanı Beşar Esad’ı kucakladığı resimlerle değiştirmiştir: “Dışişleri değil Savaş ve Kölelik işleri.” ve “Dün Kardeş bugün Düşman” altyazıları vardı.

(Naci)Koru olayın “güvenlik açığı” sebebiyle olduğunu ifade etti. RedHack üyesi olduklarından şüphelenilen yedi kişi hala tutuklu.

Grup üzerinde yapılan soruşturma kritik bir pozisyona geldi.Kapsamlı soruşturmayı yürüten savcılar, grubu “Terör Örgütleri” listesine almaya hazırlanıyorlar. Savcılık Terörle Mücadele Şubeye verdiği raporda grubun Marksist-Leninist bir manifestosu olduğunu vurguladı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden bu grubun ceza hukukuna göre terör organizasyonu sayılıp sayılamayacağı konusunda görüş istedi.

RedHack‘in cevabı ise:

Kardeşim biz yakalanmayı yada öldürülmeyi dert etmiyoruz, Türkiye insanına hala birçok şey sunabileceğimizi düşünüyoruz. Endişemiz bu yüzdendir. Eğer biz yenilirsek bu insanlar mevcut faşist rejim altında ezilmeye devam edecekler. En azından şimdilik bizimle birlikte bir umut görüyorlar. İnsanların bize hala ihtiyacı var.” oldu.

RedHack grubu önümüzdeki saatlerin ve günlerin onlara neler göstereceğini bilmiyor.

Biz, RedHack’e karşı yapılan kanunsuz saldırılmaların durdurulmasını istiyoruz. Biz, RedHack’le ilgisi olmayan masum insanların derhal salıverilmesini istiyoruz. Biz, gerçeği ortaya çıkarmak isteyenlere korku aşılamaya çalışan bu operasyonların durdurulmasını istiyoruz. Anonymous, Redhack’i ve özgür bilgiye ulaşmayı engelleyen duvarları yıkmaya çalışan herkesi sonuna kadar destekleyecektir. Bu desteği elimizdeki tüm imkanlarla vereceğiz.

RedHack’e saldırı özgür bilgiye, özgür basına, özgür ifadeye ve Anonymous’a saldırı demektir!

Biz Anonymousuz
Biz Birliğiz (Lejyonuz).
ABiz Affetmeyiz.
Biz Unutmayız.
Bizi bekleyin.”

Bundan sonra ne olacağı ise gizliliğini koruyor. Yine büyük bir saldırı hazırlığında olduğu düşünülen Türk ekibe Anonim’den gelen destek bundan sonra yapılacak hamlelerin ne derece büyük bir etkiye sahip olacağını kanıtlar nitelikte. Kızıl Hacker’ların yapacakları saldırılarda Anonim’in aktif olarak destek verip vermeyeceği bilinmezken https://twitter.com/KizilHackerlar üzerinden gelişmeler anında bildiriliyor.

:: RedHack’in saldırılarını doğru buluyor musunuz? Anonymous’un desteği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

36 yorum - “Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  heopsi de yalan

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun Kızıl Hackerlere ,
  Milliyetçilerin ne kadar zoruna gittiğini aşağıdaki yorumlardan anlaşılıyor.
  Halk İçin Hak İçin ReDHaCK 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Long live redhack…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  her site hacklenebilir ama ne varki kimse de öyle önemli bilgilerini web sunucusuna koymazlar adamlar çıkmış reklam yapıyor, yüksek güvenlikli sunucuları hacklemek yüksek algoritma bilgisi sistem bilgisi ve çok sağlam bir bilgisayar sisteminizin olması gerekir 3. dünya ülkelerinin bile bilgilerine öyle her ben hackerım diyen ulaşamaz sitelerin basit açıklarını kullanarak yapılan hackeleri bilgisayara ilgi duyan her insan yeterince uğraşırsa yapabillir mesela devexespress firmasının web sitesi fotoğraf yükleme deki açığından çok basit bir şekilde hacklenmişti yani sistemler geliştikçe zaafiyetlerinin kontrolü daha da zorlaşıyor bunlar da sonuçta insan yapısı zaafiyetleri oluyor basit bir açığı bulup ondan faydalanmakk kendini ön plana çıkarmaya çalışmaktan başka bişey değildir

 5. SDN Okuru dedi ki:

  devletin yaptıgı işleri sevmeye bilirsin ama bu vatan topraklarında yaşıyorsan ona göre önemler alıp bilinçlendirirsin.
  saldırı yapıyorsun, saldırmak vatanını sevdiginden degildir, koruyup güçlendirebiliyorsan o zaman vatan millet için birşey yapabiliyorsundur demektir.
  oturup iki yazılım yazın siz , yabancıların yazdıgı yazılımlar ile hack yapmak vatan millet aşkı oluyor sanıyorlar hala..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  RedHack çildirtir :]

 7. burns206 dedi ki:

  anonymus yada neydi assange bilmemney. adamlar bence buyuk is yapti insanlik tarihine gecicek kadar onemli seyler yaptilar. misal amerikanin korfez bolgesi planlari bikac yil oncesine kadar sadece bi soylentiydi . adamlar naapti gitti bilgisayarlardan fotokopi makinalarindan orjinal belgelerle dogruladilar.
  ve bicok sey eskisi kadar karisik gorunmuyo bunlari bilince. eskiden ben inanmiyodum mesela amerikanin o bolgedeki projelerine ama artik diycek bisey yok
  gibi.
  redhack de iseyarar biseyler bulduysa bilemem gerci turkiyede dosyalama aliskanligi pek yok o acidan fazla bi gizli sey bulamazlar herhalde

 8. fatihcamli dedi ki:

  radhack tam bir Mal sürüsüsünüz NEden çünkü resmi belgeleri elegecir sonra onları yayınlar bu belgeler sayesinde 10 veya 15 kaybederiz ozaman acık varsa gider söylersiniz belgeleri dokunmassınz Başı boş malsürüsü siziiiiiiiiiiiiiii bide kendilerini haklı cıkarmazlarmı… beyinyiz çoçuk takımısizi…………

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bildiğin sevimli bunlar.
  yanındayız RedHack.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Mal gibi dusunmemek lazim bizim askeri bilglerimizi ifsaa eden bir kurulus iyi niyet gostergesi olarak bakin biz yaptik bir de yayinladik kotu niyetli biri olsaydi bunlarla neler yapardi

  ulan sen yayinladin hirsiza yol gostermeyi birak direk bilgileri verdin

 11. SDN Okuru dedi ki:

  kamu sitelerine saldıracaklarına eksikliklerini bildirseler kalkan olsalar
  vatanperverlik gösterseler ya ama bunlar bence sanal terörist
  sıkıysa yaptığımız doğru diyip ortaya çıksınlar ama çıkmazlar

  yine de aşağıdaki gibi akıl küpleri devletime zarar veriyor helal olsun diyen destekcileri yandaş aşakları olmuştur olacaktırda.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  haraketlere bak yaa 😀

 13. SDN Okuru dedi ki:

  bir de şu olayı unutmayın Redhack’ın terörist ilan edilmesinin sebebi logolarındaki “orak ve çekiç” ler… Batıyor sanırım…

 14. SDN Okuru dedi ki:

  “SDN OKURU 12.07.2012 11:32 : Bazi tipleri anlamiyorum. RedHack’in ***** saldirmasi devlet’e saldirmak ise, devlet sitesine girmek, ‘devlete girmek’ mi…” sonuna kadar haklı.

  “SDN OKURU 12.07.2012 12:14 : anonymous suriyeye karşı yani esada redhack esada yanındayızcı. bence keklemişler anonymouscuları.” oturduk sana gülüyoruz panpa 😀 ciddi misin bu konuda 😀

 15. SDN Okuru dedi ki:

  anonymous suriyeye karşı yani esada redhack esada yanındayızcı.
  bence keklemişler anonymouscuları.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Başarılarının devamını diliyorum REDHACK.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Emniyete saldırmıs adamlar tınmadı bile kusura kalmayın emnıyete saldırmak ıcın ılk ısın onun kullandıgı netı yada elektrıgı kullanacaksın adamlar elektriği jeneratörle netleri ise ttnet gibi değil farklı ve pc lerin bile maclari alınmıştır alındıgı gibi eger baska bir cihaz baglarsanz ankara 5 dk sonra size söylüyor polnetlerde ….

 18. SDN Okuru dedi ki:

  eger halkin yanindaysan pkk ve yandaslarinin sitelerini kapat, develte millete hakaret eden saldirgan tavirlarda bulunan kisi/kurumlara saldir ama yok sizin ne mal oldugunuz belli devletin sitelerini hackleyip rejim karsiti durusu zaten sizin neye hizmet ettiginizi belli ediyor, terorist damgasi size az bile…

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Bazi tipleri anlamiyorum. RedHack’in ***** saldirmasi devlet’e saldirmak ise, devlet sitesine girmek, ‘devlete girmek’ mi oluyor? ***** tikladigin da devletemi tiklamis oluyorsun? 🙂 Hey allahim, RedHack bu kadar cahilin doldurdugu, uc kelimeyi bile anlayamayan fikir tembellerinin oldugu bu ulkeye cok fazla..

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Redhackin dışişleri bakanlığını hacklemesi ile herhangi bir ülkenin senin ülkenin dışişleri bakanlığı merkez binasını bombalaması arasındaki temelde hiçbir fark yoktur.
  Siz bu redhacki alkışlamaya devam edin…
  Türkiyeye bunlar vız gelir tırız gider…

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Nereden çıktı bu redhack?
  Ey shiftdelete okuru senin devletinin kurumlarına saldıran bu iki yasadışı örgüte nasıl destek çıkarsın?
  Hem milliyetçi geçinip hemde redhacki desteklemek nasıl birşeydir.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  RedHack’ın PKK olduğu kesin zaten Birde helal olsun yazıyorsunuz ayıp be!

  Buna da 10.000 !

  kendilerini anarşizme adamış bir kaç kendini bilmezden başka bir şey değil bu kızıl korsanlar. Devlete zarar veren bu ülkenin insanı sayılabilir mi ?

 23. SDN Okuru dedi ki:

  helall olsun bu adamlara tek kelime buu

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Redhack sonuna kadar haklı! Dün halkı joplayanlar bugün halkın savunucularını, doğrunun savunucularını terorist ilan ediyor. Çünkü Redhack adam öldürmedi, ülkeyi soymadı, hırsızlık yapmadı, darbe planları da yapmadı, birilerine tecavüz de etmedi vs. tüm bunları “yapmadığı” için terorist ilan edildi!

 25. SDN Okuru dedi ki:

  SDN OKURU demiş ki:
  Redhack milletimizi düşünüp de pkk sitelerini çökertmediği sürece teröristdir. Pkk da devlete karşı, o zaman “Helal olsun pkk’ya” mı diyeceğiz?

  +1.000 , 10.000 , 100.000 !

 26. SDN Okuru dedi ki:

  RedHack’ın PKK olduğu kesin zaten Birde helal olsun yazıyorsunuz ayıp be!

 27. SDN Okuru dedi ki:

  .***** ülkenin toprak parçasından bir farkı yoktur, kim her ne nedenle olursa olsun buna saldırırsa, pkk’dan farkı yoktur. desteklerken neyi desteklediğinize dikkat edin.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  redhack’in tam olarak halkın yanında olduğunu göstermesi için daha fazlasını yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. mesela terör örgütünün propogandasını yapan yayın organlarının sitelerini de aynı şekilde erişime kapatabilirler, böylece halkın yanında olduklarını halk için çalıştıklarını daha iyi gösterebilirler. redhackin yaptığı birçok eylemi haklı buluyorum ancak bazen sınırı aştığını düşünmediğim olmuyor da değil.

  ülkenin bölünmez bütünlüğüne ve varlığına katkı sağladıkları sürece
  saygılar redhack

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Ne derseniz deyin ama RedHack doğru olanı yapıyor ve ülkemizi koruyor ve her zamanda koruyacak bende RedHack’in yanındayım.

 30. canpaz01 dedi ki:

  zıçtık.

 31. ktlpby dedi ki:

  ShiftDelete: "Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi!"->>http://shiftdelete.net/anonymoustan-r …@cihanpehlivan‘in haberi.. bizden bahsedilişyor twetterlarında .d :

  Ben cidden destekliyorum Redhackı İnş. Kendilerini bozmazlar…

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar anca yoğurdun kaymağını hackleyebilirler. Türkiye o kadar salak bir devlet değil ki önemli bilgileri internete açık olsun. Bunu düşünemeyenlerde gidip terör örgütü sayılan redhack’i savunuyorlar. Bunun neresi vatanseverlik? X ülkesi gelse işgal etse Türkiye’yi bu kişiler yine X ülkesini tebrik eder.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Redhack milletimizi düşünüp de pkk sitelerini çökertmediği sürece teröristdir. Pkk da devlete karşı, o zaman “Helal olsun pkk’ya” mı diyeceğiz?

 34. cipro06 dedi ki:

  çarşı şimdi karışacak gibi gözüküyor

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı redhack’tir.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun RedHack’e akil kupu olduklarini dunyaya gosterdiler. Her zaman yanlarindayiz. Halklar hukumetlerden degil, hukumetler halklardan korkmali!

" Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Anonymous’tan RedHack’e Destek Geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "