Okunma

Çift Çekirdekli Atom Harekette


29 Aralık 2008 Pazartesi 07:20
Çift Çekirdekli Atom Harekette

Intel Atom, sadece netbook’larda değil, nettop olarak anılan minyatür masaüstü bilgisayarlarda da kendisine yer buluyor. Özellikle de Intel‘in şu sıralarda çift çekirdekli Atom‘a netbook vizesi vermemesi, bu çift çekirdekli ve Hyper-Threading destekli minyatür paralel çoklu işlem canavarına (evet, bu abartılı oldu) masaüstü, aslında nettop, konusunda önemli bir alan yarattı. Anakart üzerinde tümleşik sunulan minik sistemler de dar alanda günlük işler için yeterli bir güç sağlayabiliyor.

AOpen i945GCt-DN

AOpen i945GCt-DN
Anakart

İşlemci: Intel Atom 330
Yonga seti: Intel 945GC / ICH7
Ekran kartı: Intel GMA950, tümleşik
FSB: 533 MHz
Bellek: DDR2, 2 GB’a kadar
Sürücü bağlantıları: 3x SATA
Genişleme yuvası: 1x PCI Express 1x
Boyut standardı: mini-ITX, 17×17 cm
Dış bağlantı: 4+4 USB 2.0, Ethernet, 5+1 ses bağlantısı

:: Atom derdinize derman olur mu?

Bilgi için: AOpen
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çift Çekirdekli Atom Harekette konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çift Çekirdekli Atom Harekette ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çift Çekirdekli Atom Harekette ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "