Apex Legends sunucularında 429 hatası


24 Mart 2021 Çarşamba 16:30
ABONE OL
Apex Legends sunucularında 429 hatası

Ücretsiz olarak dağıtılan çok oyunculu Battle Royale oyunu Apex Legends, şu anda büyük bir sorunla karşı karşıya. En son 8. sezon güncellemesini getiren geliştirici ekip, sunucu sıkıntılarıyla ilgili büyük bir sorun yaşıyor.

Eğer an itibariyle Apex Legends’a girmeye çalışıyorsanız 429 hata kodu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Dünya çapında yaşanan bu kesinti hakkında resmi olarak bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla tüm oyuncular sorunun çözülmesi için geliştirici ekibe geri bildirimlerini iletiyorlar.

Apex Legends neden açılmıyor?

Apex Legends hata kodu 429

Apex Legends’ın sunucu hatası

Oyuncuların geri bildirimlerinden alınan detaylara göre Apex Legends sunucuları şu anda çevrim dışı durumda. Kesintiye neyin neden olduğuna dair geliştiricilerden resmi bir açıklama henüz gelmedi. An itibariyle oyuna giriş yapmaya çalışan kullanıcılar, serverların kapalı olduğu uyarısıyla karşı karşıya kalıyor. Sunuculara bağlanma esnasında birçok kullanıcı 429 hata kodunu ekranlarında görüyor.

Twitter üzerinde Apex Legends oyuncuları için önemli bir yere sahip olan @_ApexStatus kullanıcısı da kesintinin dünya genelinde yaşandığını dile getirdi. Problemin yaşandığı bölgeleri içeren anlık ısı haritasını takipçileriyle paylaştı.

Apex Legends’ın sunucuları ne zaman açılacak?

Oyunda yaşanan server hatasından dolayı birçok oyuncu halen giriş yapamaz durumda. Bazı oyuncular sunuculara başarıyla bağlanmayı başarsa da bu çok gecikmeli bir şekilde gerçekleşiyor. Çünkü tek seferde çok fazla oyuncu aynı sunuculara bağlanmaya çalışıyor. Dolayısıyla bu da bekleme sürelerinin artmasına sebebiyet veriyor.

Öte yandan yine aynı Twitter kullanıcısının raporuna göre Apex Legends oyununa Steam platformu dışından bağlanabilen oyuncular olduğu bildiriliyor. Ancak Steam’deki kullanıcılar kesintiye maruz kalmaya devam ediyor.

Geliştirici ekip henüz konuyla alakalı resmi bir açıklama yapmış değil. Dolayısıyla sunucuların ne zaman açılacağına ve stabil duruma geleceğine dair bir bilgi bulunmamaktadır. Her oyuncu gibi bu durumun düzelmesi için bir süre beklememiz gerekecektir.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apex Legends sunucularında 429 hatası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apex Legends sunucularında 429 hatası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apex Legends sunucularında 429 hatası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor