Okunma

Apple en çok Çinlilere kazandırıyor!


03 Aralık 2017 Pazar 21:00
Apple en çok Çinlilere kazandırıyor!

Apple CEO’su Tim Cook, bu hafta sonu Çin‘de Siber Güvenlik Vakfı tarafından düzenlenen bir konferansta konuşma yaptı. Cook yaptığı konuşmada Çin‘de 1.8 milyon geliştiricinin App Store için uygulama yazdığını belirtti.

Çinli geliştiriciler App Store’un temeli!

Açıklamanın devamında bahsedildiği üzere bu geliştiriciler App Store‘un açılmasından bu yana 112 milyar yuan, yani yaklaşık 16.93 milyar dolar gelir elde etmişler. Ayrıca Apple’ın sırf bu yılın başında dünya çapındaki geliştiricilere, 70 milyar dolar uygulama satış payı ödemesi yaptığı belirtildi.

App Store

İlk olarak 2008 yılında açılan App Store’un bu zamana kadar elde ettiği tüm uygulama gelirlerinin, % 25′ini Çinli geliştiricilere satış payı olarak ödemiş bulunmakta. Dolayısıyla Çinli iOS uygulama geliştiricilerinin App Store için büyük bir önem arz ettiği aşikar.

Trend düşüşüne rağmen Apple, Çin’de halen büyük bir pazar payına sahip. Zira Huawei , Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi yerli üreticilerin çıkardığı uygun fiyatlı güçlü akıllı telefonlara kıyasla Apple, bu sene Çin‘de % 38’lik bir artışla 11 milyon iPhone satmayı başardı.

:: Siz bu gelime hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple en çok Çinlilere kazandırıyor!”

  1. Grodio Dabbe Glodio dedi ki:

    bu bile apple markasının Çin markası olduğunu kanıtlar…

" Apple en çok Çinlilere kazandırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple en çok Çinlilere kazandırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple en çok Çinlilere kazandırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "