App Store harcamaları için şaşırtan rapor


02 Nisan 2020 Perşembe 12:30
App Store harcamaları için şaşırtan rapor

Gelecek yıllarda neler olacağına dair çalışmalar, araştırma şirketleri tarafından yapılıyor. Önümüzdeki yılların projeksiyonunu çıkaran şirketlerden biri de Sensor Tower. Şirket kısa süre önce App Store harcamaları ile ilgili geleceğe dair raporunu da paylaştı. App Store müşteri harcamaları ilerleyen yıllarda katlayarak artacak.

App Store harcamaları 5 yılda nereye gelecek?

Yapılan çalışmaya göre, mobil uygulamalara yapılan müşteri harcamaları önümüzdeki 5 yıl içinde ikiye katlayacak. App Store harcamaları ve Google Play Store harcamaları 2024 yılına kadar 171 milyar dolara yaklaşacak. Bu da 2019’da harcanan miktarın 2 katı yani yıllık yüzde 20’lik büyüme anlamına geliyor.

Sadece App Store özelinde bakıldığında ise dört yıl içinde dünya çapında tüketici harcamalarının 115.4 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. 2020 yılında müşterilerin yıl içinde 67,3 milyar dolarlık bir harcama yapılacağı söyleniyor. Bu da 1,7 kat artış demek.

Google Play Store harcamaları için de bazı tahminler var. 2024 yılında Play Store’daki harcamaların 34,7 milyar dolardan 55,5 milyar dolara yükseleceği söyleniyor.

Araştırmada uygulamalara yapılan harcamaların Covid-19 salgınından olumsuz etkilenmediği de söyleniyor. Mevcut durumunda App Store büyümesini etkilemeyeceği başka şirketler tarafından da iddia edilmişti.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “App Store harcamaları için şaşırtan rapor”

  1. Anonim dedi ki:

    bu fiyatlarla giderse cihaz satışı düşecek google kazanacak onu hesaplamadılar

" App Store harcamaları için şaşırtan rapor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere App Store harcamaları için şaşırtan rapor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda App Store harcamaları için şaşırtan rapor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "