Okunma

App Store harcamaları yılbaşında rekor kırdı!


04 Ocak 2019 Cuma 07:00
App Store harcamaları yılbaşında rekor kırdı!

Apple, yüksek fiyattan doğan daha az model yükseltmesi ve Çin mücadelesi sonrası hisse değerlerinde yüzde 10‘a yakın bir düşüş yaşadı. Ancak, Apple’ın yaşadığı olumsuz durumların arkasında, bazı olumlu haberler de bulunuyor. Apple, noel ile yılbaşı arasındaki dönem içinde ve yılbaşı gecesinde App Store harcamaları açısından yeni rekorlar kırdı.

Yedi günlük App Store harcamaları milyar doları geçti!

Apple, 25 Aralık ile 31 Aralık tarihleri arasında dünya genelindeki kullanıcıların, App Store üzerinde 1,22 milyar dolar harcama yaptığını açıkladı. Bununla birlikte, yalnız yılbaşı gecesi yapılan harcama ise 322 milyon dolar. App Store üzerinde tek günde yapılan harcama rekoru da, bu şekilde yenilenmiş oldu.

app store harcamaları

App Store, başarılı uygulamalar sayesinde 2018‘i yeni rekorlarla kapatmış oldu. Oyun ve kişisel bakım kategorileri, bahsettiğimiz dönemde yapılan harcamaların en önemli ayaklarını oluşturdu. Bunun dışında verimlilik, sağlık ve fitness, eğitim kategorilerinde bulunan uygulamalar da 2019 yılına girerken yapılan harcamaların önemli parçalarını oluşturdu.

Son zamanlarını oldukça sancılı şekilde geçiren Apple için bu haberler bir miktar iyi gibi gözüküyor. Bununla birlikte Apple’ın birim başı satışlarının azalmasıyla birlikte, App Store üzerinde bulunan gelirlerinin nasıl etkileneceğini tahmin etmek henüz zor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" App Store harcamaları yılbaşında rekor kırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere App Store harcamaları yılbaşında rekor kırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda App Store harcamaları yılbaşında rekor kırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "