Okunma

App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar!


05 Haziran 2019 Çarşamba 17:00
App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar!

Apple kullanıcılardan gelen yoğun talebin ardından, geçtiğimiz günlerde App Store hücresel veri limitini 150 MB’dan 200 MB sınırına yükseltmişti. Bu limit bazı kullanıcılar için iyi bir şekilde yorumlanırken bazıları için ise halen yetersiz olarak değerlendirilmişti. Apple, iOS 13 ile birlikte bu konuda sürpriz bir adım atacak.

App Store hücresel veri limiti iOS 13 ile birlikte kaldırılıyor!

9to5Mac yaptığı haberde iOS 13 sürümüne ait geliştirici Beta sürümünün, App Store hücresel veri limitini kaldırma imkanı sunduğunu belirtiyor. Yayınlanan ekran görüntüsüne göre, uygulama indirirken kullanabileceğiniz üç farklı seçenek bulunuyor.

Yeni sürüm ile birlikte uygulama indirmeden önce belirli koşullarda ne yapılabileceğini seçme imkanına sahip olacaksınız. İlk seçenek uygulamanın boyutuna bakmaksızın indirmenizi sağlayacak ‘Her zaman izin ver‘ seçeneği. Pek çok kişinin uzun süredir beklediği özelliğin bu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle hücresel veri yönünde sorun yaşamayan kişiler bu ayarı görmek istiyordu.

Bununla birlikte eğer çok çok yüksek bir mobil ağ paketiniz bulunmuyorsa, ‘200 MB’dan yüksekse sor‘ seçeneğini de seçebilirsiniz. Bu seçenekte 200 MB altında mobil veri otomatik olarak kullanılır, uygulamanın boyutu daha yüksek ise onay alarak devam edilir.

En alttaki ‘Önce sor‘ seçeneği ise, hücresel veri paketinizi korumaya yönelik bir ayar. Uygulamanın boyutuna bakılmaksızın hücresel veriden indirme yapmadan önce onay alan bu seçenek, olası aşımları da engellemek yönünde yardımcı olabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  bizim burda(rusyada) mobil 4.5g hızında internet sınırsız ve kotasız olduğundan pek de ilgilenmiyoruz veri sınırlamalar vs

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Şu linkleri bi kere de düzgün koyun.

 3. esxici dedi ki:

  Ergenler saçmalamış yine. Zamanında bir çok çocuk ailesinden habersiz hücresel veriden yüksek gb li oyunlar uygulamalar indirdi ve binlerce dolarlık fatura geldi ve mahkemelere taşındı olaylar. Apple o yüzden böyle bir karar almıştı. Ve bu kısıtlama zamanında benim de paketimi aşmamı engelemişti. O yüzden böyle bilip bilmeden saçmalamayın.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tarihi ileri alıp indirmeyi bilmeyen var mı cidden

 5. Anonim dedi ki:

  Bence mevcut durum iyiydi. İşimiz gücümüz yok veriyi takip edeceğiz artık. Apple internet kotası az olan yurttaşlarıda düşünmeliydi. Yanlış bir tuşta gitti kotalar.

  1. Anonim dedi ki:

   Haberi Tam okusanda gereksiz yorum yapmasan seçenek olarak sunulcak ne istediğin

 6. Emre dedi ki:

  Veri kullanımı sınırlaması da yakındır o zaman

  1. Anonim dedi ki:

   iOS 13 betasında veri kullanımı sınırlaması var.

  2. Mns dedi ki:

   Veri sınırlaması diye bir özellik eklediler ios 13 ile. Sistem genel olarak tasarruf yapıyormuş veri kullanırken. Zaten sistem olarak en çok veri kullanan akıllı cihaz genelde ios ekosistemi olmuştur. Yani iphone kullanan biri de zahmet olmazsa düzgün bir hücresel veriye sahip olsun. Kaç para oldu cihazlar, artık normal ortalama fiyatlara sahip değil.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Devrimsel yenilik (!)

 8. Anonim dedi ki:

  Nihayet!..

 9. Anonim dedi ki:

  Güzel olmuş…

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  2023 de gelir diye bekliyorduk

" App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "