Okunma

App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme!


23 Şubat 2018 Cuma 12:00
App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme!

App Store üzerinden geliştiriciler uygulama tanıtımı yaparken bildiğiniz üzere kısıtlı olanaklara sahip. Neyse ki Apple sonunda hem geliştiricilerin hem de kullanıcıların iPhone, iPad, Apple TV ve Apple Watch uygulamaları hakkında daha fazla fikir edinebileceği bir güncelleme yapmış durumda.

App Store artık 10 ekran görüntüsüne izin veriyor!

Bundan böyle geliştiriciler uygulama tanıtım sayfalarında 10 adet ekran görüntüsü sunma olanağına sahip olacak. Hatta dört cihazı da destekleyen bir uygulaması olanlar için bu sayı toplamda 40 adede kadar çıkabilecek. Daha önce bu sayısının cihaz başına 5 olduğunu ve toplamda 20 adede çıkılabildiğini de hatırlatalım.

App Store

Sayının iki katına çıkmasıyla birlikte geliştiriciler uygulamalarının anahtar özelliklerini göstermek için daha fazla alana sahip olacak. Ek olarak, 30 saniyelik video ön izlemelerine de hala izin veriliyor. 30 saniyelik videoların sayısı veya süresi konusunda ise bir değişiklik yok ancak gelecekte bu konuya da el atılabilir.

Apple, geliştiricileri ilk 3 görüntünün kullanımı konusunda da uyarmış durumda. Şirket, uygulama galerisindeki bu 3 görüntünün uygulamanın özünü yansıttığı konusunun altını çiziyor. Video kullanılmadığı durumlarda arama sonuçlarında da bu görüntülerin çıktığını belirtelim.

:: Apple uygulama mağazasında ekran görüntüsü sayısının artırılması konusunda düşünceleriniz neler? Bu görüntüler satın alma kararınızda etkili oluyor mu?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "