Okunma

Apple’dan sonunda dedirten uygulama hamlesi!


06 Haziran 2018 Çarşamba 18:00
Apple’dan sonunda dedirten uygulama hamlesi!

App Store uygulama geliştiricilerin Apple karşısında çektiği isyan bayrağı bir nebze de olsa etkisini göstermişe benziyor. Hatırlarsanız kendilerine The Developers Union (Geliştiriciler Birliği) diyen grup yeni App Store tasarımı konusunda şikayetçiydi. Ayrıca, kullanıcıların satın alım öncesinde uygulamaları deneyebilmesi için olanak sağlanması isteniyordu. Sonunda, App Store uygulama deneme özelliğini devreye sokuyor.

App Store uygulama deneme olanağı sunacak!

Daha önce Apple App Store, satın alınan uygulamalar için kullanıcılara ücretsiz deneme şansı sunmuyordu. Bundan dolayı kullanıcılar uygulama yorumlarına güvenmek veya uygulama için ilk olarak para ödemek zorunda kalıyordu. Uygulamanın beklentileri karşılamaması durumda ise kullanıcılar geri ödeme alabiliyordu.

App Store uygulama deneme

Kullanıcılar bu konudan çok şikayetçi olmasa da geliştiriciler bu konudan rahatsızdı. WWDC 2018 ile birlikte Apple, geliştiricileri daha da mutlu etmek istemişe benziyor. App Store inceleme yönergeleri içerisinde şirket, abonelik olmayan uygulamaların tam kilit açma seçeneği sunmadan önce 14 günlük deneme olarak serbest deneme süresi sunabileceklerini eklemiş durumda. Geliştiricilerin uygulama deneme süresi sona erdiğinde, kullanıcılar tarafından erişilemeyecek içerik ve hizmetleri de açıkça belirtmesi gerekiyor.

Kullanıcılar artık bir uygulamayı satın almadan önce deneyerek paralarını boşa harcamamış olacak. Ayrıca, geri ödemenin yapılmasını beklemekten de kurtulmuş olacaksınız. Bu tarz deneme süreleri, birçok platform tarafından sunulurken Apple’ın mobil için neden bu kadar süre beklediği ise merak konusu. Bakalım, uygulama gelirlerinin dağılımı konusunda da şirket geliştiricileri sevindirecek mi?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan sonunda dedirten uygulama hamlesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan sonunda dedirten uygulama hamlesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan sonunda dedirten uygulama hamlesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "