Okunma

App Store’a Zam Yolda


08 Ocak 2015 Perşembe 01:55
App Store’a Zam Yolda

Apple, geliştiricilere gönderdiği e-posta ile önümüzdeki 36 saat içerisinde App Store‘da yer alan uygulamaların ve uygulama içi satın almaların değişeceğini duyurdu.

Gönderilen e-postada Avrupa Birliği‘nde yer alan tüm bölgelerde, Kanada‘da ve Norveç’te fiyatların artacağı ancak İzlanda‘da fiyatların azacalağı belirtilirken; Rusya’da ise değişiklik olacağı belirtlip, artış ya da azalış miktarı konusunda bir bilgi verilmedi.

Değişikliğin ardından iTunes Connect’de yer alan fiyatlandırma matrisinin de güncelleneceğini belirten Apple, aynı şekilde iOS ve Mac OS X ücretli uygulamalar anlaşmalarının da eş zamanlı olarak güncellenceğini duyurdu.

15-01/08/apps-100386358-orig.png

Daha önce de geliştiricilere Avrupa Birliği’nde yer alan ülkelerde bundan sonra tüm ülkeler için standart vergi oranı yerine, her ülke için o ülkenin kendine özgü vergi oranında vergi ekleneceğini duyuran Apple, böylece Avrupa Birliği‘nde yer alan bazı ülkeler için ikinci defa App Store‘da yer alan uygulamalara zam yapmış oldu.

Bu Sefer Listede Türkiye Yok

2015 yılının ilk gününde Apple Store fiyatlarında yaptığı değişiklik ile ürünlere 100 TL ile 300 TL arasında değişen miktarlarda zam yapan Apple, uygulama mağazasında yaptığı zamma Türkiye’yi dahil etmemiş görünüyor. Ancak yine de bundan kesin olarak zamlar uygulandıktan sonra emin olabileceğiz.

:: Apple, Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı

Bakalım Apple’ın yapacağı zam, uygulanacak olan ülkelerde App Store satışlarını etkileyecek mi? 

:: App Store’da yer alan uygulamaların fiyatlarını nasıl buluyorsunuz?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “App Store’a Zam Yolda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  APPLE BİZE ATMAZ

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş millet yeni ürün çıkarır yazılımını en üst seviyeye çıkarmaya Çalışır yeni yılda apple zam yapmaya devam etmekten başka birşey yapmıyor sen zam yapmadan önce ios 8 üzerinde çalış bi nasıl sistem arama geliyor cevaplıyorsun melodi 2-3 saniye çalmaya devam ediyor ve bunun gibi bir çok sorun Android gelişiyor ios sa kötüleşiyor apple zaten paran çok sen işine Gücüne bak yazılım yap yazılım…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Son yapılan zamlar Appstore satışını etkileyebilir fakat diğer mağazalardan alınan satışlar etkilenmez. Bence seneye tekrar apple alınır Türkiye'de. Benim tercihim kalitesiz mal kullanıpta 900 liraya telefonu kakalayan Vestel yerine adam gibi yapılmış, sıkıntısı cıkmayan doğru düzgün bir telefon alırım. Apple olmasa da Sony en kötü asus alırım. İyi apple bari iTunes'e zam yapmasın yaparsa artık Spotify a dönerim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  onlar da mi özel tüketim vergisinde artış yapacakmış. türkiye daha anti damping soruşturmasini bitirmeden ve özel tüketim vergisine zam yapmadan apple fiyatlara zam yaptı. helal olsun bu fiyattan rekor seviyede cihaz satıyorlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Editor arkadas fiyatlara apple zam yapmadi, yapmazda, amerikada standart iphone 649dolar ve bu fiyat hep sabit.
  Zammin sebebi yeni yasa onaylandi, turk menseili olmayan her urune ekstra vergi geldi.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de zam yok diyor nerelere okuyorsun

 7. SDN Okuru dedi ki:

  2 Tane Mağaza Açtı Apple Store Battı Sanki Bide Zam Yapıyorlar

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apple bir penny bile sokağa atmaz.

 9. -Hewal- dedi ki:

  Eþeðin kulaðýna Suyu kaçýrmak bu olsa .Üçüncü dûnya ülkesiyiz indirim yapmasi beklenirken zam .

" App Store’a Zam Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere App Store’a Zam Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda App Store’a Zam Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "