Okunma

İlk Apple bilgisayar açık artırma ile rekor fiyata satılacak!


27 Ağustos 2018 Pazartesi 19:00

Sadece 60 adet kaldığına inanılan tamamen çalışır durumdaki bir diğer Apple 1 bilgisayar, Eylül ayında gerçekleştirilecek bir açık artırma ile yeni sahibinin olacak. Beklentilere göre bu Apple 1 açık artırma ile uçuk bir fiyata satılabilir.

Apple 1 açık artırma ile çılgın bir teklif alabilir!

Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından 1976-1977 yılları arasında 200 adet üretilen ve The Byte Shop adlı bilgisayar mağazasına satılan Apple 1 bilgisayarlardan birisi daha adeta bir antika olarak açık artırmaya çıkacak. Toplamda 175 adet satılan bilgisayarlardan sadece 60 adedinin sirkülasyonda kaldığına inanıldığının da tekrar altını çizelim.

RR Auction açık artırmaya çıkacak bu bilgisayarın özel olduğuna da dikkat çekiliyor. Bunun sebebi ise Haziran 2018 tarihinde Apple 1 uzmanı Corey Cohen tarafından bilgisayarın orijinal haline geri yüklenmesi. Hatta bilgisayarın çalışması ve işlevleri için istek üzerine video gönderimi de yapılacağı paylaşılıyor. Apple bilgisayarın kondisyonu ise 10 üzerinden 8.5 olarak derecelendiriliyor.

Apple 1 açık artırma

Kartından, kullanım kitapçıklarına, klavyesine, monitörüne, güç kablolarına ve kaset arayüzüne kadar her şeyi orijinal olan Apple 1 üzerinde hiçbir modifikasyon da yapılmamış olduğunu vurgulamak gerek.

Ürün için 13 Eylül itibariyle ön teklifleri başlatılacak ve 25 Eylül itibariyle de canlı açık artırma yöntemi ile teklif alınacak. Bu ilk Apple bilgisayarın çıktığında 666 dolara satılırken ve günümüzde ise bunun 2,950 dolara denk geldiği belirtiliyor.

Gelelim açık artırmada satış için beklenen rakama. RR Auction, Apple 1 bilgisayarın 300 bin doların üzerinde bir fiyata satılacağını ön görüyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İlk Apple bilgisayar açık artırma ile rekor fiyata satılacak!”

  1. Apple dosdu dedi ki:

    Şunu alcak param olsa gözümü kırpmam verrim

" İlk Apple bilgisayar açık artırma ile rekor fiyata satılacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk Apple bilgisayar açık artırma ile rekor fiyata satılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk Apple bilgisayar açık artırma ile rekor fiyata satılacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "