Apple A11 Bionic çip detayları!


13.09.2017 06:30:00
Apple A11 Bionic çip detayları!

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine gücünü verecek olan A11 Bionic çip hakkındaki detaylar ortaya çıktı. İşte, şimdiye kadarki en güçlü akıllı telefon işlemcisinin detayları.

A11 Bionic çip özellikleri

Apple tasarımı özel GPU ile birlikte güçlü bir tablo çizen 10 nm üretimi yeni A11 Bionic, 64-bit mimariye ve 4.3 milyar transistöre sahip. İki performans çekirdeği A10’a göre yüzde 25 daha hızlıyken, dört yüksek verimli çekirdek ise A10’a göre yüzde 70 daha hızlı olarak açıklanıyor. İkinci nesil Apple tasarımı performans kontrolörü ise çok iş parçacıklı iş yüklerinde yüzde 70 daha fazla performans gösteriyor.

17-09/13/apple-a11-bionic-cip-ozellikleri-sdn-02.jpg

2 yüksek performans ve 4 yüksek verimlilik odaklı toplam 6 çekirdek ile gelen A11 Bionic çip, ihtiyaç duyulduğunda 6 çekirdeği de aynı anda kullanıyor. Yeni GPU ise, A10’a göre yüzde 30 daha hızlı. Ek olarak, yeni çip yeni bir görüntü işlemcisiyle birlikte geliyor. Bu işlemci, daha iyi fotoğraf ve video performansının temelini oluşturuyor. Ek olarak, çipteki Nöral sistem ile artırılmış gerçeklik ve Face ID için gereken güç de sağlanmakta. Bu sistem, saniyede 600 milyar adede kadar işlem gerçekleştirerek yapay öğrenme görevlerini hızla yerine getiriyor.

:: Apple A11 Bionic çip hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Apple A11 Bionic çip detayları!” üzerine 15 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Neyyyy?? I5'i mi geçiyor???? SD820'nin A10'u, SD835'in A11'i geçememesinin tek nedeni işletim sistemi. Telefon işlemcileri i3le bile yarışamaz kalkmış i5'i geçiyor diyorsun. O zaman A11'le PC toplayalım ne dersin? GETA BEŞ açar mı?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   kardeş bu yorumu yapmak için beynini fazla kullanmamışsındır inşallah i5 i geçiyor kalkmış 810 diyorsun

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Apple Yapma Şöyle Şeyler Samsung batacak dsfdsfdsfds

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Snapdragon iyi bir karşılık verir artık buna

  5. SDN Okuru dedi ki:

   ya geç bu işleri a11 miş çöp sd810 bile mahveder bunu

  6. SDN Okuru dedi ki:

   saniyede yaptığı 6bin işlem kesin binary işlemlerdir.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   hav he he

  8. SDN Okuru dedi ki:

   işlemci muazzam, leptopları dahi çalıştırır fakat iosta neyi çalıştıracak bı işlemci. Yapılacak işi yok. Boş platform, oyun dünyasında devrim varda dünyanın kalanının haberi mi yok. ?

  9. SDN Okuru dedi ki:

   telefon süper olmuş özellikleri de çok iyi daha ne olacak sonuçta telefon bu yani şuanda piyasadaki yüksek fiyatlı telefonların kabusu olacak

  10. SDN Okuru dedi ki:

   O üst ne olursa olsun düz olmalıydı bence. Video izlerken gözümüz takılacak illa ki. Bari yazılımsal olarak orayı kapattırsalar. İphone 7 den geçmek için bir nedende yok. Gerçek iphone 10 a kadar 7 ye devam.

  11. SDN Okuru dedi ki:

   İşlemci diye buna derim ios 11 yazılımıyla Harika bir uyum

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Ekran oranini dert ediyorsan x alirsin babos

  13. SDN Okuru dedi ki:

   İslemcisyle herseyyle harikalar gosterse ne olacakki o orta usteki boslukta goruntu kirliligne baksanza iphonemi apple iphoneyi jobsla birlikte gomdugunun halen farkina varamadi yazik

  14. SDN Okuru dedi ki:

   Yanlış yazmışsın. Kalbi değil beyni olacaktı.

  Yorum yazın

  Geri bildirim