Okunma

Apple abonelik sistemi için değişiklik çanları çalıyor


14 Kasım 2019 Perşembe 23:59
Apple abonelik sistemi için değişiklik çanları çalıyor

Apple kullanıcıları kendi ekosistemine dahil edebilmek için yeni adımlar atıyor. Şirket, News+ ve Apple Music gibi hizmetlerini bir araya toplayarak fiyatlandırma politikasını değiştirmeyi hedefliyor. Apple abonelik sistemi için değişim rüzgarı başlıyor.

Apple abonelik sistemi için yeni dönem başlayacak

Firma News+, Apple TV+  gibi abonelik sistemi bulunan birçok hizmet sağlıyor. Şirket şimdilerde ise hem daha fazla kullanıcı kazanmak için hem de tüm servislerini bir çatı altında toplayabilmek için yeni bir abonelik sistemi hazırlıyor.

Edinilen bilgilere göre şirket, 2020 yılında tüm abonelik hizmetlerini birleştirmek için çalışmalara devam ediyor. Adının yayınlanmasını istemeyen bir kişi, yayıncılar için diğer dijital abonelik teklifleri ile birlikte News+ hizmetinin de bulunduğu bir paket için anlaşma hazırlandığını söyledi.

Apple abonelik sisteminde değişikliğe gidecek

Kullanıcılar News+ aboneliği ile 10 dolar ücret karşılığında birçok yayına erişim sağlıyor ve birçok kullanıcı News+ hizmetinden memnun olduğunu dile getiriyor. Benzer şekilde diğer hizmetlerden yararlanan aboneler de kullandıkları hizmetten memnunlar. Firma tarafından geliştirilen hizmetin Amazon Prime hizmetine benzer özelliklerde olması bekleniyor. Bu tarz bir yaklaşım şirketin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacaktır.

Abonelik sisteminin değişmesi ile birlikte yayıncıların kâr oranlarının düşmesi bekleniyor. Yayıncıların bu duruma karşı nasıl bir tutum sergileyeceği henüz belli değil. Bazı analistler “Düşünülen sistem ile birlikte firmalar Apple ekosistemine dahil olmak istemeyebilir.” dedi
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple abonelik sistemi için değişiklik çanları çalıyor”

  1. Anonim dedi ki:

    Ya apple! En azından şu icloud’un kotasını arttır. 2019 sonlarındayız, bu devirde 5 Gb kota nedir ya!!!

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Süper fikir

" Apple abonelik sistemi için değişiklik çanları çalıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple abonelik sistemi için değişiklik çanları çalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple abonelik sistemi için değişiklik çanları çalıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "