Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı?


16 Eylül 2020 Çarşamba 09:30
Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı?

Apple’ın dünkü etkinliğinde tanıtılanlar arasında yeni nesil iPad’ler de vardı. Şık tasarım ve eklenen yeni özelliklerle oldukça iyi bir performans sunacağına inanılan 8. nesil iPad ve 4. nesil iPad Air Türkiye fiyatları da belli olmuştu. Apple etkinlik sırasında ”bugüne kadar kaç adet iPad satıldı?” sorusunun da cevabını verdi.

Peki bugüne kadar kaç adet iPad satıldı?

İlk iPad bundan tam 10 yıl önce 2010 yılında tanıtıldı. İlk iPad modelinden bu yana pek çok şey değişti. Özellikler, tasarım ve kamera performansı derken iPad’ler şu anda dizüstü bilgisayarlar ile yarışıyor. Apple çıktığı günden bu yana 500 milyondan fazla iPad satmayı başardıklarını duyurdu.

bugune-kadar-kac-adet-iPad-satildi-01

Apple etkinliğinin açılışında zaten Tim Cook ilk konuşmayı yaptı. Konuşmasında insanların hayatında iki önemli ürünün yer aldığını ve bunların da akıllı saat ve iPad olduğu vurgusunu yapan Cook, yeni tanıtılan iPad’lerin iddialı olacağını orada göstermişti. Apple’ın 500 milyonun üzerinde satış rakamını paylaşması şaşırtıcı zira şirket bu rakamları genellikle gizli tutmayı seviyor.

Rakamlar üzerinden gidecek olursak da iPad satın alan müşterilerin yüzde 53’ü, ilk iPad’lerini satın alıyor. Evde eğitimlerin devam ettiği ve iş yerlerinin evlere taşındığı bu dönemde tablet satışlarında da önemli bir artış bekleniyor. Bu sebeple, Apple iPad tarafını bu noktada genişletebilir gibi duruyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?