Okunma

Apple, AirPods’ları kaybetmenizi mi istiyor?


10 Ocak 2017 Salı 10:00
Apple, AirPods’ları kaybetmenizi mi istiyor?

Apple tarafından geçtiğimiz ay içerisinde satışa sunulan AirPods kulaklık seti, daha piyasaya çıkmadan kaybolacağı endişesiyle oldukça tartışılmıştı. Bu konuda kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Finder for AirPods adlı uygulama ise App Store’dan bir anda kayboldu.

Apple, Finder for AirPods uygulamasını App Store’dan kaldırdı!

Geçtiğimiz hafta Finder for AirPods adıyla App Store’a giriş yapan ücretli bir uygulama, kulaklığınızı nerede bıraktığınız konusunda size yardımcı olma niyetini taşıyordu. Öte yandan Apple bu uygulamayı hiçbir resmi açıklama yapmadan uygulama mağazasından kaldırma gibi dikkat çekici bir hamle gerçekleştirmiş durumda. Haliyle bu durum akıllara, Apple’ın kullanıcıları kulaklıklarını kaybettiğinde servise mi yönlendirmek istediği sorusunu akıllara getirdi.

17-01/10/apple-airpodsunuzu-kaybetmenizi-mi-istiyor-2.jpg

Finder for AirPods uygulaması, AirPods’un Bluetooth sinyallerini takip ederek, sinyalin gücüne göre kullanıcılara kulaklıklarına ne kadar yakın olduklarını gösteriyordu. Tabii ki bu kadar küçük nesneler için sunulan bu yöntem oldukça tutarsız ancak en azından başka hiçbir araç yokken iş görür nitelikte. Apple’ın ise bu tutarsızlığı problem olarak görmüş olabileceği ifade ediliyor.

Bu durumda AirPods sahibiyseniz onlara gözünüz gibi bakmaya devam edin yoksa servis ücretleri canınızı yakabilir. Bakalım Apple konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacak mı?

:: Apple AirPods kulaklıklarınızı şimdiye kadar hiç kaybettiniz mi?


yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

28 yorum - “Apple, AirPods’ları kaybetmenizi mi istiyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tabi lan ne sandınız bunlar hep amarikanın oyunları

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Asıl enayi 150 Dolarlık dandroid'e 2.000TL veren ergenus cinsi yamuk doğandır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Dubaide resmi fiyati 699 AED, ama hic bir yerde yok, Kara borsada ise 1400 AEDye kadar satiliyor…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Suç elma da değil ki kardeşim buna o kadar para veren enayilerde

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Dedikoduya bak. Size ne abicim milletin cebine parayı sizmi koydunuz. İster krediyle alır, ister 224 gayrimenkul den kazandığı kira geliriyle alır İsterse asgari ücretlidir isterse ayda 4.5Milyon TL kazandığı toptan deposu vardır. Ne kazandığı ne alacağı nasıl alacağı size ne bunlardan milletin cebinde gözünüz olmasın günah bu yazdıklarınız dedikodudur günahtır. Kuzey Kore'ye çevirdiniz şu yorumlara bak turist çeviri yapsa Suudi Arabistan sanır burayı diktatörlük yapıyorsunuz. İster Mercedes, Maserati ye biner ister Tofaş a biner kahvehane dedikodusu yapmayın şurda rezil insanlar. Ulan birde genç olacaksınız birbirinize destek olacağınıza şu vergileri düşüreceğinize siz kendi yaşıtlarınıza tekme atıyorsunuz bu vergileri düşürecek tek güç sizde onu bile kullanmayı beceremediniz bir araya bile gelemediniz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Cebinde beşbin liralık telefonla gezip açız ulen açız devlet bize bahmiir deyün

 7. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone Oovvvv alın abi yeni modeli çıkacakmış geceden applestore önünde yatın 5bin verip ilk ben aldım deyün. Elite insanlarsınız vesselam

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Eleman kulaklık kullanmış değil ömründe, ne işe yaradığını da bilmez belkide. Lakiinnn hava caka satacaksa, alır takar kulağına saçı uzunsa keser gerekirse soğukta kafasına bişey takmaz kafa donar ama kulaklık görünür.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Atalarımız şu lafı boşuna dememiş. Ayranı yok içmeye tahteravanla gider scmy. Cebinde sigara alacak parası yok, kredi çeker telefon alacam diye. Cebinde 3biniralık telefon hattı ₺ yüklemeli için gam yemez bide hattında ₺'si olsa. Havaya gelirsek hava 1500

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bu iPhone kullanan tipler ne zannediyorsunuz kendinizi anlamıyorum yok dandroid falan filan ne bu Android cihazlarla alıp veremediğiniz arkadaş anlamak mümkün değil iPhone ne için kullanıyorsunuz çok merak ediyorum neyin havası bu anlamak mümkün değil ya sırf iPhone diye hava için bile alan var şu telefonu harbi yazık ne cahiller var soruyorum neden aldın adam iPhone abi diyor şaka gibi ya şimdi buna 800 TL verende zeka filan yok arkadaş yok

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Çıkarcı diyen arkadaş, samsung veya bi başkası babaannesinin hayrı için mi bu pazarda?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  3000 -4000 vereceksin sonra kulaklık bile takamayacaksın, sonra 800 e birde bunları gagalayacaklar, sonra tekii kaybeceksin, en tabi zeka yok ya, bir daha alacaksın vs… bravo adamlara, bulmuşlar kekleri soyuyorlar. e tabi adamlar KULAKLIĞINIZI KAYBEDERSİNİZ diye kendini kötüleyen programı niye tutsunlar. o kadar iphone patladı. ne ettiler, hiç. sebep fiziksel darbeymiş hahahah 🙂 resim çekerken sanki telefona kafa atıyorlar.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  400 tl ye icon x alın 1 saat pil ömrü fazlasıyla yeterli. Özellikleri earpods tan daha iyi.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar para veren adam biz zahmet yanından ayırmasın

 15. SDN Okuru dedi ki:

  kesin bir hatası vardır. dandroidci ergenler gelmesin konuya 😀 yayınlarlar tekrar.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Fazlasıyla çıkarcı bir firma!

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Cevabı belli sormak gereksiz. Apple ismine biraz fazla güvenmeye başladı. Sıkıntı çıkacaktır illaki.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bence yeni bir sürümünü yayınlanacaklardır. Gerçi onu isteyen güncelleme verir ama.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Iphone finder ücretli değilki, 3. parti bir ücretli uygulamaya neden izin versin?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Ortada tutarsızlık falan yok uygulama zaten kesin bulmak gibi bir garanti vermiyor , bulmaya yardımcı olmak için tasarlanmış. Olan şey eypılın iSheep başı 200 TL ekstra kulaklık satışından vazgeçmek istememesi.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  İlkermiş, sorun yok.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Kaybedip yenisini almamızı isteyebilir ama kaybetmemizi istemez. Uydurmayın..

 23. SDN Okuru dedi ki:

  belki bir programda bir açık vardır ya da güncelleme ilgili birşeydir hemen korkmayın

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Apple işte, cıkar pesinde

Yorum yazın

Geri bildirim