Apple’dan Samsung’u sevindirecek haber


14 Temmuz 2019 Pazar 06:03
Apple’dan Samsung’u sevindirecek haber

2020 yılında iPhone’a özel bir aksesuar olarak üretileceği söylenen Apple akıllı gözlük, başa çıkılamayacak kadar büyüklükte olan zorluklar ile karşı karşıya mı?  DigiTimes’ın bu konu hakkında yayımladığı bir raporda yazılanlar, rakibi Samsung’u sevindirecek cinsten.

Apple akıllı gözlük üretimi geçici olarak durduruldu mu?

12 Temmuz 2019 tarihinde Samsung’un, kendisi adına, katlanabilen artırılmış gerçeklik gözlüğü için bir patent başvurusu yaptığı tahmininde bulunulmuştu. Güney Kore temsilcisinden daha önce bu proje üzerine yoğunlaşan Amerikalı firma, ilgili platformun iddialarına göre artırılmış gerçeklik gözlüğünün üretilmesinde büyük sıkıntılar çekiyor.

Apple akıllı gözlük

Artırılmış gerçeklik gözlüğü protitipi

Büyük sıkıntılar sebebi ile bu yeni teknolojiyi geliştirmeyi geçici olarak durdurduğu söylenen Apple’ın, farklı teknolojiler ile çözüme ulaşmaya çalışıp çalışmayacağı henüz belli değil. Buradan hareketle, kendisine artırılmış gerçeklik gözlüklerinin piyasaya sürüleceği söylenen yerler de zor durumda.

İddia kaynağının “sıradaki büyük yenilik” olarak adlandırılan akıllı gözlük hakkındaki yazısı hangi gerekçelere dayanıyor? Yayın, ilk olarak, Apple’ın eski tasarımcılarından biri olan Avi Bar-Zeev’in, bu yılın başında, ekipten ayrılmasını dayanak olarak gösteriyor. Onlara göre bu ayrılık, gözlük projesinin sona ermesine sebep oldu. Zira Bar Zeev, daha önce Microsoft’un HoloLens projesinde rol oynayan kilit isimlerden biriydi.

Apple akıllı gözlük üretimi

Paylaşılan içerikte dikkat çeken bir diğer nokta ise akıllı gözlük ekibinin iki ay önce dağıtıldığının yazılması oldu. Ekipte bulunan üyelerin, başka cihazların üretimine kaydırıldığı bildirildi. Günün sonunda, tecrübeli şirketin gözlük projesinde bir sorun olduğu görülüyor ancak tüm projenin sonlandırıldığını iddia eden tek bir rapor, bu olayın doğrulanması konusunda yeterli değil.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan Samsung’u sevindirecek haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Samsung’u sevindirecek haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Samsung’u sevindirecek haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!