Okunma

Apple’dan, Akıllı Kayış Çalışması!


24 Ağustos 2015 Pazartesi 07:45
Apple’dan, Akıllı Kayış Çalışması!

Apple, başta Samsung, devamında LG ve Motorola gibi isimlerle, akıllı saat kategorisi için ciddi modellerin satışa sunulması ve akıllı telefon kullanıcılarına ulaştırılıyor olmasına kayıtsız kalmamış, ve en nihayetinde Apple Watch ile akıllı saat kervanına katılan isimlerden olmuştu.

Ülkemizde de yakın zaman önce satışa sunulan Apple Watch modellerinin, kullanıcı ilgisini kaybettiğinin tartışmaları süredursun Apple’ın, Apple Watch yeteneklerinden memnun olmadığı ve genişletilmiş fonksiyonlar üzerinde çalıştığına dair bilgiler yayınlandı.

Apple, akıllı kayış ile yeni yetenekler peşinde!

Yayınlanan raporlara göre Apple, Apple Watch ürününün yeteri kadar güçlü olmadığı ve Apple standartlarının altında kaldığı düşüncesi içerisinde! Her ne kadar hemen hemen birçok sensör ile güçlendirilmiş olsa da Apple Watch, öyle görünüyor ki Apple için yeteri kadar iyi değil…

Raporlar ışığında ortaya çıkan bilgilere göre ise Apple, Apple Watch’un eksik kaldığını düşündüğü yönlerini, üzerinde çalıştığı bir Akıllı Kayış ile çözmenin yollarını arıyor!

Akıllı kayış ile gelecek yeni özellikler!

Bilindiği gibi kullanıcıların akıllı saatlerden yakındığı başlıca noktalar pil süreleri ve bir saate göre nispeten daha kaba bir kasaya sahip olması oluyor. Üzerinde barındırdığı sensörler göz önüne alındığında ise, ne yazık ki akıllı saat kasasının nispeten daha kalın bir yapıya ulaşması kaçınılmaz…

15-08/24/news_1-apple-dan-apple-watch-icin-akilli-kayis-smart-strap-2015-healthkit.jpg

Apple’ın düşündüğü yeni özellikleri sağlayacak sensörlerin ise, olası bir Akıllı Kayış üzerine taşınması, tam da bu noktadan çıkagelmiş. Zira Apple, birçok yeni sönsörü, Apple Watch kayışına ekleyerek, hem Apple Watch’u daha yetenekli hale getirebilecek hem de olası bir kasa kalınlaşmasının önüne geçebilmiş olacak.

Yayınlanan bilgilere göre ise bu akıllı kayış ile Apple Watch’a kazandırılacak yeni özellikler; kan oksijen seviyesi ölçümü, vücut sıcaklığı ölçümü, soluk alıp-verme yoğunluğu ve kalp ritim ölçümü olarak sıralanıyor.

Yine aktarılan bilgilere göre bu Akıllı Kayış çalışmaları, 2016 yılı içerisinde son bulup tüketicilerin tercihine sunulabilecek. Ancak bu akıllı kayışların, Apple Watch ile birlikte mi yoksa ayrıca mı satılacağı, şu an merak konusu olarak kalmaya devam ediyor. Zira Apple bu akıllı kayışı, daha çok HealthKit kapsamında, ilgili kişilerin ihtiyacına odaklı olarak geliştirdiği yorumları kaydediliyor.

Son olarak ise, akıllı gelebilecek “Akıllı Kordon ile batarya takviyesi olabilir mi?” sorusuna istinaden aktarılan bilgiler, Apple’ın henüz esnek batarya konseptinin verimliliği kuşkulu olduğu ve kayışların tasarımını zedelememek adına, bu tarz bir adım atmaktan yana olmayacağı yönünde beliriyor.

:: Sizce Akıllı Kayış konsepti ne kadar akıllıca? Apple, Akıllı Kayış ile Apple Watch’un yeteneklerini, ciddi anlamda geliştirebilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Apple’dan, Akıllı Kayış Çalışması!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Abi benim telefon silver iphone 5s apple watch alıcam ama hangi renk alacağı mı bilmiyorum ama içim siyah geçiyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Apple'dan akıllı KAYIŞ geliyor artık 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  şu an uygulamalar çok zayıf. en basitinden bir uyku sensörü uygulamasının yapılması lazım. sabırla bekliyoruz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şu kinetik şarj muhabbetinin kayışa uygulayabilirler en basiti.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sensörleri kayışa alsınlar açılan yere batarya koysunlar daha iyi olur.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  fiyatına çekerler 2000 tl şimdi…..

 7. YiðitBey dedi ki:

  Eger fiyati arttirmayacaksa iyi. Ama eger fiyat artacaksa, yapmasinlar daha iyi.

" Apple’dan, Akıllı Kayış Çalışması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan, Akıllı Kayış Çalışması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan, Akıllı Kayış Çalışması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "