Okunma

Apple’ın CES 2019’daki gizli toplantıları ortaya çıktı!


28 Ocak 2019 Pazartesi 23:00
Apple’ın CES 2019’daki gizli toplantıları ortaya çıktı!

Akıllı telefonlar her geçen gün çok daha iyi işlemcilere, ekranlara ve kameralara kavuşuyor olsa da, üreticiler zorlu bir dönemden geçiyor. Zira, son yıllarda çığır açan bir yenilik sunulamaması nedeniyle kullanıcıların ilgisi çekilemiyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında yeni iPhone’ları kullanıcılar ile buluşturan Apple’da da durum pek parlak değil. Yüksek fiyatın yanı sıra iPhone X‘e kıyasla büyük bir yenilik sunulamıyor olması nedeniyle satış rakamları tahminlerin altında kaldı.

Diğer telefon üreticileri bu yıl başta 5G teknoloji olmak üzere, ekrandan parmak izi okuma ve ekrana gömülü kamera gibi teknolojiler ile telefon sektörünü canlandırmaya odaklanırken, görünüşe göre Apple’ın planı çok daha farklı.

Apple artırılmış gerçeklik için gizli toplantılar yaptı!

Apple artırılmış gerçeklik için son yıllarda onlarca yeni patent başvurusunda bulunurken, bu alanda uzmanlaşan kişileri bünyesine kattı. Zira, teknoloji devi AR’nin akıllı telefon dünyasında adeta yeni bir dönemi başlatacağına inanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Project Titan ekibini küçülten Apple’ın sessizliği sürüyor. Ancak, AppleInsider tarafından yayınlanan rapor sayesinde şirketin artırılmış gerçeklik konusundaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiği ortaya çıktı.

8 – 11 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenen ve ShiftDelete.Net olarak yerinde takip ettiğimiz CES 2019‘da Apple çalışanlarının artırılmış gerçeklik teknolojisi için parça tedarikçileriyle gizli toplantılar yaptığı öğrenildi.

Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojisine yoğunlaşan bu firmalar ile yaptığı toplantıların içeriği bilinmiyor. Bunun yanı sıra fuardaki en büyük markalardan bazıları olan DigiLens, Vuzix ve Lumus ile görüşüldüğü ifade ediliyor.

Her zaman olduğu gibi artırılmış gerçeklik konusunda da, Apple’dan hiç bir resmi açıklama yapılmadı. Projenin karmaşıklığı göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde iPhone’ların AR ile öne çıkmasını beklememeliyiz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’ın CES 2019’daki gizli toplantıları ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın CES 2019’daki gizli toplantıları ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın CES 2019’daki gizli toplantıları ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "