Apple, bağlantı noktası için yeni bir patent aldı


05 Mart 2021 Cuma 10:50
ABONE OL
Apple, bağlantı noktası için yeni bir patent aldı

Apple, iPhone’daki Lightning bağlantı noktasının yerini alabilecek yeni manyetik konektörün patentini aldı. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi bu hafta Apple’a iPhone‘a güç iletebilen yeni bir manyetik konektör için bir patent verdi. Bu hamle, Apple’ın gelecekte Lightning bağlantı noktasını akıllı telefonlarından kaldırmayı düşündüğü söylentilerinin ardından geldi.

Patently Apple tarafından bildirildiği üzere patent, iPad’in Smart Connector ve hatta eski MacBook’lardan MagSafe’i ile karşılaştırılabilecek yeni bir tip konektör gösteriyor. Resimlere göre bu konektör, iPhone’u yeniden şarj etmenin yeni bir yolu olarak Lightning bağlantı noktasının yerini alacak.

Apple, yeni bir tip konektör üzerinde çalışıyor

Yeni patent, elektronik aygıtla güç ve veri alışverişi yapabilen aksesuar aygıt için bir konektörle ilgili buluşu kapsıyor. Özellikle konektör, elektronik cihazın kontakları ile bağlantılı mıknatıslar tarafından manyetik olarak harekete geçirilen girintili kontaklar içeriyor.

Patent, yeni konektörün tamamen mıknatıslarla yapıldığından iPhone‘un suya dayanıklılığını artırmak için tasarlandığını gösteriyor. Apple’ın aygıtları için başka bir bağlayıcı yaratması pek olası görünmüyor. Bu şirketin gerçekten de Lightning bağlantı noktasını iPhone’dan çıkarma olasılığını araştırmakta olduğunu ortaya koyuyor.

manyetik konektör patenti

Geçen yıl Apple, şarj etmek için telefonun arkasına takılabilen Qi standardına dayalı yeni bir manyetik konektör olan MagSafe iPhone’u tanıttı. iPhone 12 hala bir Lightning bağlantı noktasına sahipken, söylentiler gelecekteki modellerin artık bu konektöre sahip olmayabileceğini, bu nedenle kullanıcıların iPhone’u şarj etmek için tek alternatif olarak MagSafe’e sahip olacağını öne sürüyor.

Aynı zamanda, güvenilir analist Ming-Chi Kuo bu haftanın başlarında Apple’ın Lightning bağlantı noktasını bir yıl daha iPhone 13 modellerinde tutacağını söyledi, bu da Apple’ın bir gün portsuz bir iPhone başlatma planlarını tamamen reddettiği anlamına gelmiyor. Apple, AirPods‘ların piyasaya sürülmesinden bu yana yalnızca kablosuz çözümlerin olduğu bir dünya fikrini zorluyor. Bu nedenle iPhone’da kalan tek bağlantı noktasını kaldırmaları sürpriz olmayacak.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple, bağlantı noktası için yeni bir patent aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, bağlantı noktası için yeni bir patent aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, bağlantı noktası için yeni bir patent aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!