Okunma

Apple Beats Music, Özel İçerikle Spotify’ı Yenecek


27 Mart 2015 Cuma 06:00
Apple Beats Music, Özel İçerikle Spotify’ı Yenecek

Ücretli üyelik bazlı müzik streaming servislerinin sayısı ve içerik kalitesi hızla yükselirken, bazı büyük isimler ise haklarına sahip oldukları diğer markalar ile neler yapabileceklerini planlıyorlar. Bunlardan bir tanesi de teknoloji devi Apple. Geçtiğimiz dönem Beats’i satın alarak ufak çaplı bir şaşkınlığa sebep olan şirket, doğal olarak Beats Music adlı hizmeti de bünyesine geçirmişti.

New York Times’ın raporuna bakacak olursak, Apple kısa bir süre önce Nine Inch Nails adlı meşhur müzik oluşumunun başındaki isim olan Trent Reznor ile anlaştı. Platformu daha güçlü kılmak için müzisyenden fikir alacak ve ortak bir proje yürütecek olan firma ilk adımı ise özel içerikler ile atıyor gibi.

Apple müşteriyi kendine çekmeyi planlıyor

Financial Times raporda yer alan detay ise eski Beats yöneticisi Jimmy lovine’ın ücretli ve ücretsiz hizmet konusunda paylaştığı görüşler. İsmin bu konuda çalıştığı ve anlaşmalar da yaptığı söylenirken, Apple Beats Music sadece kendi bünyesinde yer alacak özel içerikler ile savaşa girmeyi düşünüyor. Böylece belli müzisyenler ve ekiplerin işlerine hayran olan müşterileri direkt olarak kendisine bağlayabilecek.

Bu arada BBC Radio One’ın meşhur DJ’i Zane Lowe’ın ise iTunes Radio için projeler yönettiği biliniyor. Apple bu projeler ile bölge ve şehre özel içerikler sunmayı düşünüyormuş.

:: Beats Music, Spotify karşısında ne kadar şansa sahip?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Apple Beats Music, Özel İçerikle Spotify’ı Yenecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Apple a özel ücretsiz olarak premium üyelik olsun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Aylık 15lira olursa Spotify mpotify kalmaz. Ha bir de Apple exclusive olsa keşke.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Siz Türkiye'ye getirin ve 10 Liradan satışa sunun ayriyetten şu Taylor Swift'in albümlerini vb. Spotify'da bulamadığım müzikler sizde olsun. Uçarak geçiyim. Tabi Tidal gibi 20 Liradan gelirse Apple, Türkiye pazarında iş yapamaz. Global'de ise Spotify'ı geçebilmesi için $5 veya €5'dan satışa sunulması gerekir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hep para apple hep para nerde para varsa sende ordasın.Millet yemez bu numaraları spotify varken sana bakmak komik olurdu heralde..

 5. Kestane dedi ki:

  Ýnsallaj rekabetin dozunu kacirip en son bedava yaparlar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Muzik streaming ne abi Allah aşkına turkçe kullanın bizim ingilizcemiz sizinki kadar iyi değil!

 7. Ahmethz dedi ki:

  savaþsýnlar tabi rekabet iyidir

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bence kendine özel içerikle değil de düşük fiyatınla geç öne geçmek istiyorsan..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  beats music ve apple olması hertürlü müşteriyi kendine çekecektir her türlü yürürrr

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Kul hakkı diye bise yok dini indirin torrentten zaten emek çalın

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi ürünlerine premium üyelik versin tamamdır

 12. SDN Okuru dedi ki:

  İmkanı yok onun

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Hep para tuzağı halbuki albumleri torrent yada youtube'danda bulabilir toplayabilir şimdi bana diyeceksinizki kaliteli müzik konumuz diyeceksiniz ama flac parçaları torrentten veya benzeri ipload sitelerinden bulunabiliyor hemde hiç ücret ödemeden

 14. SDN Okuru dedi ki:

  kendi cihazlarına ücretsiz premium üyeliği verirse 10 numara olur

" Apple Beats Music, Özel İçerikle Spotify’ı Yenecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Beats Music, Özel İçerikle Spotify’ı Yenecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Beats Music, Özel İçerikle Spotify’ı Yenecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "