Apple, beklenmedik bir uygulamayı satın aldı!


01 Nisan 2020 Çarşamba 09:10
Apple, beklenmedik bir uygulamayı satın aldı!

Apple Salı günü, Android kullanıcılarının cihazlarındaki hava durumuna erişimini kısıtlayacak küçük ama önemli bir harekette bulundu. Apple, piyasadaki en iyi ve en popüler hava uygulamalarından biri olan Dark Sky‘ı satın aldı. Dark Sky gelişmeyi blog yazısında duyurdu. Şirket, Apple’ın yardımıyla Dark Sky’ın daha fazla insana ulaşacağını söyledi.

Dark Sky tam konum verilerini tespit eder

Dark Sky’ın en iyi hava durumu uygulamalarından biri. Kullanıcının, hava durumunu kolayca almasına yardımcı olacak kullanışlı bir tasarıma sahip olan uygulama, aynı zamanda hassas konumu kullanarak hava koşullarını dakika dakika bildirir. Bu nedenle, diğer uygulamalar genellikle belirli bir kasaba veya şehirde hava durumunun ne olduğunu söylerken, Dark Sky kullanıcı için tam konumu tespit eder.

Dark Sky artık iOS uygulaması oldu

Apple’ın Dark Sky satın alımı, Android kullanıcıları için kötü bir haber, çünkü şirket artık sadece iOS’ta olacak. Bu da demek oluyor ki Android cihazlarda Dark Sky artık mevcut olmayacak. Ancak Android’de şu an Dark Sky’a sahip olan kullanıcılar, 1 Temmuz’a kadar kullanmaya devam edebilecekler.

Apple, Dark Sky’ı diğer uygulamaları ile entegre edebilir

Apple’ın Dark Sky’ı satın almasının arkasında ne olduğunu tahmin etmek zor değil. Birincisi, Apple’ın iOS’a yerleşik Hava Durumu uygulaması yıllar içinde küçük iyileştirmeler yapsa da genellikle kötü bir tasarım olarak kabul ediliyor. Bunun yanı sıra diğer hava uygulamalarının çoğunda bulunabilecek özelliklerin çoğundan yoksun kalıyor ve alternatifler kadar iyi çalışmıyor.

Dark Sky uygulması

Bu nedenle, Apple’ın Hava Durumu uygulamasını Dark Sky ile değiştirmesi ve iOS’ta varsayılan uygulama seçeneği yapması mümkün olabilir. Diğer yandan, Dark Sky, uygulamaların hava durumu bilgilerini programlarının içinde kullanmasına izin veren uygulama programlama arayüzüne (API) sahip. Ancak Apple, gelecek yılın sonunda bu API erişimini kapatacak. Ancak bu, entegrasyonun ortadan kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Apple, Dark Sky hava durumu verilerini çeşitli uygulamalarla entegre edebilir. Örneğin, özellikle Apple Maps’te, havanın nasıl olduğunu görmek isteyen insanlar için yararlı olabilir. Apple ayrıca onu Mail, Safari veya diğer uygulamalarla entegre etmeyi düşünebilir. Apple kullanıcıları, uygulamaya sahip olmak için, 3,99 dolar ücreti ödeyecekler.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Apple, beklenmedik bir uygulamayı satın aldı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eyvah napacam şimdi tüh hemen androidi bırakıp ios a geçeyim…

 2. Anonim dedi ki:

  bu uygulama iyidi apple işini biliyor iphone kullanıcıları için verimli olacak
  andoridteki telefonum için kötü oldu yeni bakmak lazım

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Önce adam olsun bu kıytırık marka

 4. Anonim dedi ki:

  androidde alternatif çok telefonun içinde entegre hava durumunu kullanıyorum extra proram krumadım mesela telefon anroid one cihazı

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Seni varya apple!!!!

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Stratejik bir hamle. Çünkü Apple’ın yerleşik hava durumu uygulaması sık sık yanlış gösteriyor. Bazen bakıyorum “Demokratik Kongo Cumhuriyeti” gösteriyor, bazen bakıyorum “Güney Kivu” gösteriyor. Bu hatalarla ilgili Apple forumlarında da çok konular açılmış ama radikal bir çözüm yok. Apple gibi bir şirketin böyle hatalara çözüm üretememesi de ilginç. Umuyorum ki sizin de dediğiniz gibi Apple bu uygulama ile mevcut hava durumu uygulamasına son verir.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Yerinde bir cevap. Bencede iyi oldu

" Apple, beklenmedik bir uygulamayı satın aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, beklenmedik bir uygulamayı satın aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, beklenmedik bir uygulamayı satın aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "