Okunma

Apple, Bir İnanılmazı Daha Başardı!


13 Ekim 2010 Çarşamba 16:00
Apple, Bir İnanılmazı Daha Başardı!

Apple Başkanı Steve Jobs, satırlarımızın sıkça konuğu oluyor. Kullanıcılara karşı tavırları ile sık sık yerden yere vurulan asabi patron, aynı zamanda pazarlama alanında dahice hamleler yaparak övgü topluyor. Bu sabah itibariyle Büyük Elma’nın hisselerinin değeri 300 milyar dolar seviyesine ulaştı.

 

Amerikalı dev şirket, böylece ezeli ve ebedi rakibi Microsoft’un, 250 milyar dolar olarak tahmin edilen değerini 50 milyar dolar gibi muazzam bir farkla geride bıraktı. Bilişim sektöründe, Apple’dan değerli yalnızca bir firma bulunuyor: 329 milyar dolarlık değeriyle Exxon Mobil. Otoriteler, satış rakamları bu seviyede seyretmeye devam ederse ve yakında piyasaya çıkacağı tahmin edilen iPhone 5 arzulanan başarıya kavuşursa, Büyük Elma’nın, Exxon Mobil’i bile geride bırakacağı yönünde görüş bildiriyorlar.

:: Apple’ın başarısını neye bağlıyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple, Bir İnanılmazı Daha Başardı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Puff iphone cok kullanışsız ve karmaşık bir telefon asla almam

  2. abulbul dedi ki:

    apple bu işi biliyor..

" Apple, Bir İnanılmazı Daha Başardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Bir İnanılmazı Daha Başardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Bir İnanılmazı Daha Başardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "