Okunma

Apple, Çalışanlarına İyi Bakmıyor!


11 Ağustos 2009 Salı 08:29
Apple, Çalışanlarına İyi Bakmıyor!

Apple, kurumsal olarak eğlenceli bir iş ortamında çalışmayı seven, esnek ve rahat bir firma olarak bilinir. Steve Jobs‘ın, şirketin genel politikası doğrultusunda çalışanlarının rahat bir ortamda olmasını tercih ettiğini biliyoruz. Fakat firmanın içinden farklı sesler yükseliyor. Çalışanlardan Kenyon Zahner, Apple’a konuyla ilgili bir dava açmaya hazırlanıyor.

Kenyon Zahner, Apple’ın Mac geliştirme departmanında çalışan bir teknisyen. Kendisi dava ile ilgili olarak haftada 40 saatin üzerinde çalıştığını, sürekli fazla mesaiye kaldığını fakat Apple‘ın bu fazla mesailer için hiç ödeme yapmadığını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri‘nin kanunlarına göre haklı olduğunu belirten Zahner, bir şekilde hakettiği parayı alacağını da belirtti.

:: Alternatif çalışma ortamlarında performansın artacağına inanıyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple, Çalışanlarına İyi Bakmıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Silikon vadisi korsanları adlı filmde de Steve Jobs’ ın çalışanlara baskı yaptığı ve onları gece yarılarına kadar çalıştırdığını gösteren sahneler var. Bu haberde bu kadar olmasada fazla mesai olaylarının olduğunu gösteriyor.

    Adamların olumsuz çalışma koşulları bile bizimkilerden iyi. Ãœlkemizle karşılaştırdığımızda haftada 40-45 saat çok az :]. Bizde ortalama bir özel şirkete mesailer genelde 09:00-18:00 arası ve haftada 6 gün oluyor bu da haftada toplam 50 saati buluyor. Fazla mesaidede para ödeyen çok az…

" Apple, Çalışanlarına İyi Bakmıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Çalışanlarına İyi Bakmıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Çalışanlarına İyi Bakmıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "