Nissan’dan Apple Car iddialarına cevap


15 Şubat 2021 Pazartesi 11:35
ABONE OL
Nissan’dan Apple Car iddialarına cevap

Nissan, teknoloji devi Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan otonom araç projesinde firmayla çalıştıklarına dair iddiaları reddeden bir bildiri yayınlandı. Öte yandan The Financial Times’a göre Apple Car için firma, Japon otomobil üreticisiyle son aylarda potansiyel bir ortaklık hakkında görüşmeler yürütüyor.

Nissan, Apple Car için kapıyı açık bıraktı

Otonom araç konusuyla ilgili Reuters’e konuşan bir Nissan sözcüsü, “Apple ile görüşmüyoruz. Ancak, endüstri dönüşümünü hızlandırmak için işbirlikleri ve ortaklıkları keşfetmeye kapımız her zaman açık olacaktır” diye konuştu. Öte yandan The Financial Times gazetesi de, tam tersi bir iddiayı ortaya koydu. Gazete, iPhone üreticisi firmanın elektrikli araçlarının markalaşması için Nissan’la görüştüğü, ancak temasın kısa sürdüğü ifade edildi.

apple-car-iddialarina-nissancan-cevap

Görüşmelerin üst yönetim seviyelerine kadar ilerleyemediğini belirten gazete, iki şirket arasındaki kırılma noktası olarak Apple’ın Nissan’a kendi logosunu taşıyan arabalar üretme talebi olduğunu işaret etti. Nissan COO’su Ashwani Gupta’da, verdiği demeçte arabaları üretme şekillerini değiştirmenin hiçbir yolu olmadığından bahsederek görüşmelerin gerçekleşmediğinin altını çizdi. Gupta, “Nissan tasarım, geliştirme ve üretim olarak bir otomotiv üretici olarak devam edecek” dedi.

Nissan hakkındaki son spekülasyonlar, Hyundai’nin proje hakkında Apple ile herhangi bir görüşmesi olmadığını söylemesinden sonra geldi. Hyundai, son zamanlarda ortaklık söylentilerinde merkez konumdaydı. Zira Koreli otomobil üreticisi kendisinin Apple ile görüşmelere girdiğini söyleyen bir açıklama yayınlamış, daha sonra da hızla geri çekmişti.

Son olarak analist Ming-chi Kuo, ilk Apple otomobilinin Hyundai’nin E-GMP platformunda üretileceğine ve en erken 2025 yılında yollara çıkacağına dair görüşlerini belirti.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

ilk yorum

" Nissan’dan Apple Car iddialarına cevap konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nissan’dan Apple Car iddialarına cevap ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nissan’dan Apple Car iddialarına cevap ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  2. 2 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  3. 3 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  4. 4 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  5. 5 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  7. 7 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  8. 8 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  9. 9 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  10. 10 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?