Apple ve Kia ortaklığında elektrikli scooter iddiası


26 Şubat 2021 Cuma 21:31
ABONE OL
Apple ve Kia ortaklığında elektrikli scooter iddiası

Apple ve Hyundai alt markası Kia arasında devam eden Apple Car görüşmeleri bu ayın başında sona erdi. Ancak iddialara göre, Kia ve Apple arasında elektrikli bir araç geliştirmek için anlaşma geçerliliğini koruyor. Bu anlaşmanın elektrikli scooter geliştirmek için devam ettirildiği de iddialar arasında.

Kia, Apple Car yerine elektrikli scooter için mi çalışıyor?

İki şirket arasında yapılan görüşmelerin Hyundai tarafından kamuoyuna açıklanması sonrası, Apple görüşmeleri sonlandırdı.

Ancak Kore’den yayın yapan Chosun Biz internet sitesinde yayınlanan bilgiye göre, Apple ile Kia arasında geçen yıl bir mutabakat metni imzalandı.

Bu metinde Apple ve Kia arasında sekiz sektörde işbirliği yapıldığı ve Apple Car projesinin iptali sonrası elektrikli araç için ortaklığın devam ettiği iddia edildi.

Apple ve ana şirket Hyundai’nin Last Mil adı altında bir ulaşım projesi için birlikte hareket ettiği de bu iddialar arasında. Last Mil adı verilen proje, ilk olarak 2019 yılında karşımıza çıktı. Hyundai ve Kia tarafından otomobile entegre elektrikli scooter olarak tanıtılan projede, Apple’da yer alıyor olabilir.

apple car, apple scooter, elektrikli scooter, apple kia ortaklığı

Ancak Apple markası taşıyan elektrikli scooter, kulağa pek de gerçekçi gelmiyor. Bu projenin Apple Car’a entegre edilecek bir scooter olması ise daha muhtemel görünüyor.

Reuters tarafından da kaynak alınan Kore sitesi bu iddiayı Kia ve Apple arasında geçen müzakerelerden bilgisi olan isimsiz bir kaynağa dayandırıyor.

Bu kaynak ise söz konusu siteye: “ Elektrikli araçlarla ilgili müzakereler başarısız olsa bile, diğer alanlarda müzakere edilebilecek birçok öğe var, bu nedenle iki taraf arasındaki ortaklık olasılığı konusunda hala iyimseriz” şeklinde açıklama yaptı.

Apple‘ın elektrikli otomobil projesi Apple Car için Hyundai sonrası farklı şirketlerle de görüşmeler yaptığı biliniyor. Her ne kadar bu şirketler Apple‘ın gizliliğe önem vermesi nedeniyle ortaya çıkmasa da, analistler Apple Car projesinin beş yıl içinde tamamlanacağını öngörüyor.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Xiaomi & Mercedes-Benz > Apple & Kia

" Apple ve Kia ortaklığında elektrikli scooter iddiası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve Kia ortaklığında elektrikli scooter iddiası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve Kia ortaklığında elektrikli scooter iddiası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?