Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir


26 Temmuz 2019 Cuma 18:00
Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir

Mart ayında Apple tarafından duyurulan Apple Card, uzun bir süredir sessizliğini korumaktaydı. Ortaya çıkan yeni detaylara göre Apple Card çok yakın bir tarihte kullanıma sunulabilir.

Apple Card Ağustos ayında kullanıma sunulabilir!

Apple tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve yaz aylarında kullanıma sunulacağı belirtilen kart, yeni raporlara göre Ağustos ayının ilk yarısında kullanıma sunulacak.

Her ne kadar basit gibi görünse de, bu tip bir projenin de oldukça zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada Apple ve iş birliği kuracağı Goldman Sachs’a önemli sorumluluklar düşüyor. Yayınlanan rapor her iki şirketin sorumluluk noktasındaki sorunları çözdüğünü, ancak Apple’ın ürünün ilk aşamalarında pek çok revize yaptığını ve bunun bir miktar zaman aldığını işaret ediyor.

Apple söz konusu tarihe yönelik bir açıklama yapmamasına karşın önceden ortaya çıkan görüntüler, bazı çalışanların bir süredir bu kartı kullanmakta olduğunu işaret ediyordu. Bununla beraber yeni güncelleme ile gelen Apple Card desteği ve bazı ek değişiklikler, yeni kartın oldukça yakında olduğunu işaret etmekte.

Şu an için kartın Türkiye’de kullanıma sunulması ile ilgili bir planın olup olmadığı bilinmiyor. Peki siz bu kart hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’ye gelse kullanır mıydınız?

Bilmeyenler için Apple Card nedir?

Apple’ın kartı klasik bir kart modelinde olmayacak. Kartın üstünde herhangi bir kart numarası vb. bilgiler yer almayacak. Bunun yerine sade bir kart bizleri karşılayacak.

Apple’ın yeni kartını kullanarak Apple Pay aracılığıyla yapılan her alışverişte yüzde 2 oranında bir geri ödeme olacak. Bu geri ödeme oranı, Apple’dan satın alınan ürünlerde ise yüzde 3’e çıkacak. Sadece fiziksel kartın kullanılmasıyla birlikte ise bu geri ödeme oranı yüzde 1’e düşecek.

Kartın bir diğer dikkat çeken özelliği ise, makine öğrenimi teknolojisinden faydalanıyor olması oluyor. Makine öğrenmesi sayesinde, kartınız harcamalarınızı hangi kategoriye yaptığınızı görebilecek. Böylece neye ne kadar harcama yaptığınızı kolaylıkla tespit edebileceksiniz.

Apple, kullanıcılardan Apple Card için ekseriyet olarak herhangi bir gecikme ücreti ve yıllık ücret almayacağını belirtiyor. Ayrıca faiz oranlarının da oldukça düşük olacağı belirtiliyor. Goldman Sachs ile Apple ortaklığının bir ürünü olan kart, yaz aylarında ABD’de satışa sunulacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiyeye gelecek umudunu yok edin. Türkiye’ye gelmeyecek ne bugün ne 5 sene sonra

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye’de faaliyet göstermesi uzun sürer…Gelse kullanırız tabi.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye’de faaliyet göstermesi uzun sürer…Gelse kullanırız tabi.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim gibi sadeliği seven birisi için tasarımı süper

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  İnşallah Türkiyeye de gelir

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Harcayıp ödemesek ne olucak kdkfjddm haciz gönderebilecekler mi zkfkdmcvöxöxm

" Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?