Apple cihazlarına Xbox Series X desteği gelecek


20 Kasım 2020 Cuma 21:27
Apple cihazlarına Xbox Series X desteği gelecek

Xbox Series X oyun kumandası desteği, yakında Apple platformlarına gelecek. Apple bu destek için Microsoft ile anlaştığını duyurdu. Apple cihazları için Xbox Series X desteği bir güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Xbox Series X denetleyicisi, önceki neslin tasarım estetiğiyle benzerlik gösteriyor. Bu oyun kumandası Bluetooth güncellemelerini ve düğme değişikliklerini içeriyor. Yeni denetleyicide, geniş bir uyumluluk desteği bulunuyor ve kablosuz ses desteğinin yanında yerleşik düşük enerji moduna da ev sahipliği yapıyor.

Apple cihazları için Xbox Series X desteği gelecek

Xbox, xCloud hizmeti ile birlikte her platformdan oynatmayı mümkün kılacağını, denetleyiciyi konsollarda, PC’lerde ve telefonlarda kullanılabilecek şekilde geliştirdiğini söylüyor. Kumandayı söz konusu destek geldikten sonra, USB-C bağlantısını kullanarak doğrudan MacBook veya iPad’inize bağlayabilirsiniz.

Apple cihazları için Xbox Series X desteği

Söz konusu desteği ilk kez MacRumors Xbox denetleyicisiyle Apple cihazların gelecekteki uyumluluk planlarının yer aldığı bir belgede tespit ederek bunu paylaşmıştı. Kullanıcılar, uyumluluk kazandıktan sonra rahatlıkla iOS, iPadOS, macOS veya tvOS çalıştıran herhangi bir cihaza denetleyiciyi bağlayabilecek.

Benzer bir destek Sony ve akabinde PS 5 denetleyicisi olan DualSense ile olacak mı olmayacak mı bilinmiyor. Henüz bu konu hakkında bir bilgi bulunmuyor ancak ortaya çıkan bazı raporlara göre, iOS 14.3’ün Playstation 5 denetleyicisi için destek içerdiği söyleniyor
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple cihazlarına Xbox Series X desteği gelecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple cihazlarına Xbox Series X desteği gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple cihazlarına Xbox Series X desteği gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!