Okunma

Apple Cinselliğe Karşı!


20 Şubat 2010 Cumartesi 07:58
Apple Cinselliğe Karşı!

Apple‘ın para basana uygulama mağazası App Store, cinsel içeriğe sahip Wobble iBoobs adllı uygulamasının satışına son verdi. Bu kararı alan Apple yönetimi, Wobble iBoobs adlı uygulamanın uygunsuz olduğunu belirtti.

Ne var ki Wobble iBoobs adlı bu uygulama, 27 Ocak 2009‘da App Store‘a eklenmiş, Apple da  bu uygulamayı onaylamıştı. Mağazadan kaldırma işleminin, bir sene sonra gerçekleşmesi ise bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılandı.

1 yıldır App Store’da yer alan Wobble iBoobs, kullanıcının 17 yaşından büyük olup olmadığını soruyor, 17 yaşından büyükse uygulama için izini veriyordu.

Apple’ın bu kararının ardından, diğer cinsel içerikli uygulamaların akıbetinin ne olacağı ise ayrı merak konusu

:: Sizce Apple bu kararında doğru olanı mı yaptı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Cinselliğe Karşı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Cinselliğe Karşı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Cinselliğe Karşı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "