Apple’dan AirPower bekleyenlere iyi haber


11 Nisan 2020 Cumartesi 08:00
Apple’dan AirPower bekleyenlere iyi haber

Apple tarafından ilk olarak 2018 yılında duyurulan ancak tanıtılmasına karşın satışa çıkmayan kablosuz şarj standı AirPower ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Apple’ın yeni AirPower modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu bilgi de doğrudan doğruya Apple mühendisi tarafından ortaya çıkartılmış oldu.

Apple mühendisi yeni AirPower modelini paylaştı

Apple’ın evden çalışmayı sürdürüen mühendisleri tarafından kullanılan paylaşım bölümünden sızdırılan bir görsel, yeni AirPower çalışmalarını ortaya çıkarmış oldu. Bir süredir Apple’ın AirPower’ı yenileyerek piyasaya sürmeye çalıştığı, bu çalışmaları da C68 kod ismi ile yaptığı ifade ediliyordu. Yeni sızıntı görsel de C68 prototip ürünü ortaya çıkarmış oldu.

yeni AirPower

Apple’ın AirPower modelini piyasaya sürememesinin en temel nedeni, ısınma problemi olarak gösteriliyordu. Birden fazla cihazın aynı anda kablosuz olarak şarj edilmesi, yüksek ısıları oluşturabiliyor. Şimdi ise Apple, ısınma sorununun önüne geçmek için prototip çalışmalarını A11 mobil işlemcisi ile birlikte sürdürüyor.

Yapılan açıklamalara göre yeni AirPower A11 işlemci ile kullanıcılara ulaştırılabilir. Şu an için AirPower A11 işlemcisi ile nasıl sonuçlar ortaya çıkartıyor sorusuna cevap vermek mümkün olmuyor. Ancak Apple’ın koblosuz şarj standı konusunda oldukça kararlı bir tutum sürdürdüğünü söylemek mümkün. Dolayısı ile söz konusu olan bu ısınma sorununu aşmak adına gerekli tüm adımlar atılacak gibi görünüyor.

İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni bilgiler gelmeye devam edecektir. Şu an için başarılı sonuçlar ortaya çıksa da Apple Store raflarında yeni AirPower modelini bulmak için bir süre daha geçmesi gerektiğini söylemek, çok da yanlış olmayacaktır.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan AirPower bekleyenlere iyi haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan AirPower bekleyenlere iyi haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan AirPower bekleyenlere iyi haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
  2. 2 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  3. 3 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
  4. 4 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
  5. 5 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
  6. 6 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
  7. 7 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
  8. 8 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
  9. 9 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
  10. 10 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?