Apple’dan şaşırtan şeffaf klavye tasarımı


02 Temmuz 2020 Perşembe 17:05
Apple’dan şaşırtan şeffaf klavye tasarımı

Apple bir süredir özellikle dizüstü bilgisayarlarında radikal bir değişim ile karşımıza çıkmıyor. Daha çok kullanıcı odaklı hamleleriyle bilinen şirket, kullanıcı deneyimini artırmak adına farklı bir tasarımı tercih edecek gibi duruyor. Apple şeffaf tuşlu klavye tasarımı ile ilgili attığı adımla dikkatleri üzerine çekiyor.

Apple şeffaf tuşlu klavye tasarımı üzerinde çalışıyor

Gelecekteki Apple klavyelerinde aydınlatmalı ve mini ekran olarak da kullanılabilen şeffaf klavyeler bulunabilir. Apple ürünlerinin dayanıklılığı konusunda herhangi bir övgüye gerek yok zira, iyi kullanıldığında yıllarca sorunsuz çalışan ürünlere imza atan şirket ”yıllar içinde yıpranan tuşlara” çözüm getirmek istiyor.

Apple bu çözümü de şeffaf tasarımlı klavye tuşlarında buluyor gibi görünüyor. ABD’de yapılan 20200211975 numaralı ”Şeffaf Klavye Tuşları” başlıklı patent başvurusu ile ortaya çıkan bu fikir, daha dayanıklı klavye tuşları oluşturmak için cam materyalini kullanmaya dayanıyor.

Hem görsel açıdan hem de kullanım açısından sağlayacağı avantajlar göz önüne alındığında bu patent başvurusu gerçekten de önemli hale geliyor.

Bu tarz bir tasarıma sahip olunduğunda aynı zamanda daha ince ve hafif bir ürün ile buluşmak da mümkün hale gelecek gibi duruyor. Elbette şu an için patent başvurusu olarak gündeme gelen bu çözüm ilerleyen günlerde detaylarıyla ortaya çıkabilir.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Touchpad’i de camdan yapsınlar, en çok aşınan parçalardan biri de o. Bir süre sonra aşınıp parlak buz pisti gibi oluyor.

" Apple’dan şaşırtan şeffaf klavye tasarımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan şaşırtan şeffaf klavye tasarımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan şaşırtan şeffaf klavye tasarımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti