Okunma

Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek


29 Ağustos 2019 Perşembe 18:05
Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek

Apple, garanti servisleri konusunda bazı yeniliklere yapmaya başladı. Garanti dışı Apple ürünlerini tamir etmek isteyen kişiler veya şirketlere kısırlı imkanlar sunan Apple, kararında bir takım değişikliklere gitti. Duyurulan yeni kararla beraber, garanti dışı kalmış iPhone’ları tamir etmek isteyen şirketlere bazı kısıtlamaları kaldırılarak özel izinler verilecek.

Apple, garanti dışı servislerin yolunu açıyor

Apple, bağımsız onarım sağlayıcı programını başlattı. Alınan yeni kararla beraber, iPhone’ların tamirini gerçekleştirmek isteyen şirketler bazı konulara ve imkanlara rahat bir şekilde erişebilecek. Apple’ın belirlediği şartları sağlayan şirketler, iPhone ekranı ve pil değiştirme gibi çeşitli garanti dışı iPhone onarımları gerçekleştirmek için Apple’dan hizmet alabilecek.

Nitelikli şirketler, onarımları gerçekleştirmek için Apple’ın orijinal parçalarına, araçlarına, eğitimine, servis kılavuzlarına, tanılamalara ve kaynaklara erişebilecek. Böylelikle, kullanıcıların iPhone’larını tamir etmek için Apple dışında başvurduğu şirketlerdeki servis koşulları da iyileşmiş olacak.

Başvuran şirketler, Apple tarafından incelenmek üzere bazı belgeleri de tamamlamak zorunda kalacak. Programa katılan şirketlere bazı zorunluluklar da gelecek. Örneğin, Apple’ın onarım araçları, eğitim, servis kılavuzları ve tanılamaları verilen şirketler, kendilerine verilen bu materyalleri gizli tutmak zorunda kalacak.

Yapılan son değişikliklerle beraber, Apple dışında birçok şirket iPhone’ları daha bilinçli bir şekilde tamir edebilecek. Bu sayede, Apple’ın imkanlarına ulaşamayan veya daha uygun bir fiyat politikasına sahip bir serviste cihazlarını tamir etmek isteyen kullanıcılar daha kaliteli bir onarım imkanı elde edebilecek.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hala İp 5s kullanıyorum taş gibi telefon….

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mecburen verecek. Yok oldu gitti zaten

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kısırlı yazmışsın bir. Apple hayatta kullanmam iki.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Sana çok ihtiyacı var,lütfenn kullan 😁😁😂

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple, garanti dışı servis hizmetlerine izin verecek. Başlık bu şekilde olmalı.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tabi satışlar durdu ne yapacaklarını şaşırdılar.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   He çok biliyorsun sen.

" Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "