Okunma

Apple’dan Geliştiricilere Güzel Haber


23 Temmuz 2015 Perşembe 07:30
Apple’dan Geliştiricilere Güzel Haber

Apple, iOS güncellemelerinden önce kullanıcılarına beta sürümler sunuyor ve bu sayede ortaya çıkan hataları gidererek son sürümü elde ediyor. Ancak bu süreçte yıpranan bir grup insan var. Geliştiriciler!

İşte Geliştiricilere Güzel Haber

Apple, iOS 9 için geçtiğimiz gün Beta 4 sürümünü yayınlamıştı. Bu sürümle beraber, artık Beta kullanıcılarının App Store’da yer alan uygulamaları değerlendirmesi devre dışı bırakıldı. Beta kullanıcıları, uygulamayı indirmiş olsalar bile hiçbir şekilde yıldız vererek veya yorum yaparak değerlendirme yapamayacak.

15-07/23/img_0299-1437600259.PNG

App Store’daki uygulamaların bir çoğunun Beta sürümlerle uyumlu olmadığını bilmekte fayda var. Buna rağmen Beta sürüm kullanıcısı bazı insanlar, bunun faturasını uygulama geliştiricilerine kesiyordu. App Store’dan indirdiği bir uygulama kapanınca, kilitlenince veya başka bir anormallikle karşılaşınca hemen suçu uygulama geliştiricisine atıyor ve App Store’da uygulamayı olumsuz olarak değerlendiriyordu. Bu şekilde davranan Beta kullanıcıları, uygulama geliştiricilerine haksız yere darbe vuruyordu. Bu olayın geç de olsa farkına varan Apple, getirdiği engelle bunun önüne geçerek uygulama geliştiricilerinin küçük gibi görünen büyük sorununu ortadan kaldırmış oldu.

:: iOS 9 Beta sürümlerini kullanıyor musunuz?
yazarAdem Çamlıkaya

Bilgisayarla tanıştığı günden beri teknoloji dünyasıyla iç içe bir yaşam süren Adem, şu anda Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nü okuyor ve SDN'de yazarlık yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Apple’dan Geliştiricilere Güzel Haber”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence dogru bir uygulama. Ben hem gelistiriciyim hem de kullaniciyim. iOS 9 Beta 4'ü iPad'de, iOS 9 Public Beta 2'yi iPhone'da kullaniyorum ve hatalari gordugumde yadirgamiyorum. Cunku surumler iOS 8 icin yapilmis hicbir uygulama sizin surumunuzu karsilamak zorunda degil eger Beta kullaniyorsaniz. Cunku gelistiriciler icin Xcode'da iOS 9 secenegi daha etkin degil.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Android için veya ios için uygulama hataları oluşan sorunlar ilgili sürümle ilgili kategoride yorum olarak yayınlanmalı,örnek android 4.1 de çalışmayan uygulama 4.4 sürümdeki hata mesajları ile karışmamalı ve yorum ile hata mesaj raporlaması ayrılmalı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple da internet özgürlüğümüzü elimizden aldı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  windows phoneda da bunun tam tersi bi algı var. Uygulamada problem varsa Microsoft suçlanıyor.

" Apple’dan Geliştiricilere Güzel Haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Geliştiricilere Güzel Haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Geliştiricilere Güzel Haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "