Apple Glass için yeni patent: Akıllı yüzük


13 Kasım 2020 Cuma 09:00
Apple Glass için yeni patent: Akıllı yüzük

Akıllı gözlük çoktan teknoloji dünyasında yer almış olsa da, bu yeni giyinilebilir teknolojinin hayatımıza adabte olması için Apple devreye girmeye hazırlanıyor. Mayıs ayında ortaya çıkan özellikleri sonrası Apple Glass şimdi de yeni bir patent ile karşımızda. Peki ama bu yeni patent neler getiriyor?

Apple Glass için akıllı kontrolcü: Akıllı yüzük

Apple Glass ile ilgili bilgiler sınırlı ve cihazın çıkıp çıkmayacağı bilinmezliğini koruyor. Buna karşın gelen sızıntılar 2021 ilk çeyreğinde akıllı gözlüğün karşımıza çıkacağını işaret ediyor. Yeni ortaya çıkan patent ise, akıllı gözlük için özel bir kontrol sağlayacak. Hatırlarsanız Apple daha önce de akıllı yüzük patentleri ile karşımıza çıkmıştı.

Bu yeni patentte ise genişletilebilir yüzük ifadesi dikkat çekiyor. Apple genişleyen formda, dokunmatik panel gibi eklentileri olan bir yüzük formuyla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Patentte, yüzüğün dokunsal geri bildirimler üreteceği ifade ediliyor. Yani akıllı cihazda dokunmaya dayalı bildirimler, dokunma ve basınca dayalı kontroller karşımıza gelebilir.

apple glass, akıllı yüzük, akıllı gözlük

Yine bu patente bakılırsa, kullanıcı birden fazla yüzük takabilecek ve parmak hareketleri ile de farklı kontroller atayabilecek. Apple Glass için ortaya çıkan son bilgiler ise, karşımıza Google Glass gibi şeffaf ekranda bildirimlerin akacağı bir gözlük çıkacak gibi görünüyor.

Bu akıllı yüzük aparatı ile birlikte ise, gözlüğe dokunmadan kontrol etmek mümkün olacak. Aynı zamanda bu yeni kontrol aparatı iPhone ve Apple Watch gibi ekosistemin farklı cihazlarını da kontrol edebilir. Yine Apple akıllı gözlük için LIDAR tarayıcı kullanılması ve AR desteğinin de bu gözlükte karşımıza çıkması beklentiler arasında.

apple glass, akıllı yüzük, akıllı gözlük

Mayıs ayında ortaya çıkan sızıntıya bakılırsa, Apple Glass, 499 dolar gibi bir satış fiyatına sahip olacak. Yılda binlerce patent alan Apple, bunların çoğunu gerçekleştirmese de, bu yeni akıllı yüzük, Apple akıllı gözlük ile karşımıza çıkabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple Glass için yeni patent: Akıllı yüzük”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bi yüzük akıllanmamışdı tam oldu=)

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamam yeter bokunu çıkarma apple

" Apple Glass için yeni patent: Akıllı yüzük konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Glass için yeni patent: Akıllı yüzük ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Glass için yeni patent: Akıllı yüzük ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!