Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı


19 Mayıs 2020 Salı 19:00
Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Apple Glass özellikleri belli oldu. Artırılmış gerçeklik ürünlerinden biri olacak olan gözlük sayesinde, gözün hemen önünde ekranlar belirlenecek. Apple Glass fiyatı da oldukça konuşulacak.

Böyle bir gözlüğün geleceği daha önceden de ortaya çıkmıştı. Şimdi de gözlüğün sahip olduğu özellikler kendini gösterdi. Gözlükte son zamanlarda dikkat çeken LiDAR teknolojisi kullanılacak.

Apple Glass özellikleri

Teknolojiyi günlük hayatta daha fazla kullanmaya başlıyoruz. Bunun en büyük örneği giyilebilir teknoloji ürünleri oluyor. Önde gelen teknoloji firması Apple da artırılmış gerçekliği hedefleyerek yeni ürünü için çalışmalara devam ediyor. Yeni gözlüğün özelliklerine bakıldığında ilk olarak diğer cihazlarla olan uyumu dikkat çekiyor.

Apple Glass özellikleri incelendiğinde karşımıza ilk olarak, iki gözün önünde yer alan lenslerin çalışması dikkat çekiyor. Yani her iki gözle cihazı kullanmak mümkün olacak. İki lenste birbirinden farklı bilgiler kullanıcının gözüne gözükecek.

apple glass özellikleri

Gözlük iPhone ve Apple Watch ile entegre çalışabilecek. Böylelikle tam bir ekosistem kurulumu sağlanmış olacak. iPhone ya da Apple Watch’ta yer alan bilgi ve uygulamaların tek dokunuşla gözlüğe gönderilebilmesi bekleniyor.

LiDAR ve kablosuz şarj teknolojisi gözlükte bulunacak. LiDAR sayesinde etrafta bulunan nesneler taranacak. Bu nesneler hakkında bilgilerin gözlük aracığıyla kullanıcıya gösterilebileceği söyleniyor. Kablosuz şarj da kablo zahmeti olmadan gözlüğün şarj edilmesini sağlayacak.

Apple Glass fiyatı

Yukarıdaki özellikleri ortaya çıkan gözlüğün 499 dolar ile kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Gözlüğe ait tanıtımın da 2021 yılının mart ayında yapılması bekleniyor. Ancak piyasaya çıkış tarihi için elde olan bilgiler 2020 yılını gösteriyor. Apple’ın satışa çıkarmadan çok daha önce bir lansman yapması bekleniyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İron man teknolojisine yaklaşıyorlar 20 sene sonra bizde uçarız 1.000.000$ verip

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bi gözüme eksikti. Tam oldu..

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google glassın önüne geçtiler ayak oyunları ile şimdi ilk kendileri yapmış gibi pazarlarlar.

  1. Anonim dedi ki:

   Google son kullanıcı için üretmemişti. Sadece şirketler içindi. Apple bunu günlük kullanıcı için üretecek. Bence böyle bir teknolojiye laf sokmaya çalışmak yerine bu teknolojiyi desteklemek daha iyi bir yaklaşım olacaktır.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biz huawei nin gözlüğünü bekliyeceğiz sanırım 500 $, oha

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İyi

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  2020’de çıkacak ürünü 2021’de tanıtacak olmaları gerçekten harika! Sanırım geleceğe gidip tanıtıp gelecekler.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Coronaya yakalanmış olabilir arkadaşlar. İdare et :)))

  2. Anonim dedi ki:

   bende buna takıldım tam yazacaktım sen vermişin cevabı
   covid den arkadaş geriye ket vurmuş:)

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Ama geliştiriyorlar pat diye veripte salata alsak daha iyiydi demeyelim diye

  4. Anonim dedi ki:

   ön sipariş olabilir?

" Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Glass özellikleri ve fiyatı sızdırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "