Apple Glass tasarımı için Steve Jobs ilham alınabilir


22 Mayıs 2020 Cuma 16:48
Apple Glass tasarımı için Steve Jobs ilham alınabilir

Apple Glass tasarımı için bir iddia daha geldi. Daha önceden gözlüğün özelliklerini ve fiyatını sızdıran Jon Prosser, şimdi de tasarım hakkında bazı iddiaları ortaya attı. Söylediğine göre gözlüğün tasarımında eski Apple kurucusu Steve Jobs ilham alınacak.

Daha önceden gözlüğün özelliklerinde lensler büyük rol oynuyordu. Her iki lens için de çalışmalarını sürdüren firmanın, nasıl bir tasarıma sahip olacağı belirsizdi. İlk beklentiler ise gözlüğün çerçeveli bir gözlük gibi yapıda olmasıydı. Ancak firmanın farklı planları da olabilir.

Apple Glass tasarımı için Steve Jobs gözlüğü örnek alınabilir

Dünyanın önde gelen CEO’larından olan ve 2011’de hayatını kaybeden Steve Jobs için Apple, hatıra çalışmalarını sürdürüyor. Her fırsatta kurucusunu anan firma, yeni ürününün tasarımında da eski CEO’yu ilham alacak. Jon Prosser tarafından ortaya çıkarılan iddiaya göre tasarım çerçevesiz yuvarlak olacak.

Prosser yaptığı konuşmada Steve Jobs Heritage Edition, “Steve Jobs Mirası Sürümü” ile gözlüğün piyasaya çıkacağını belirtti. Bu Apple Glass tasarımı için Jobs’ın gözlüklerini işaret eden Prosser, özel bir serinin olabileceği söyledi. Çalışmanın prototip olduğunu belirten Prosser, Apple Watch Gold Edition gibi sınırlı ve özel üretimin yapılacağını söyledi.

apple glass tasarımı

Asıl tasarımın çerçeveli bir yapıda olacağını söyleyen Prosser, dileyen kullanıcıların da sınırlı üretimi tercih edebileceğini söyledi. Sınırlı olarak üretilecek serinin hangi malzemeden üretileceği ise henüz belli değil.

İddialarını sürdüren Prosser, halihazırda normal tasarıma sahip bir artırılmış gözlüğünün Apple CEO’su Tim Cook tarafından kullanıldığını belirtti.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Glass tasarımı için Steve Jobs ilham alınabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Glass tasarımı için Steve Jobs ilham alınabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Glass tasarımı için Steve Jobs ilham alınabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "