Apple Glasses yeni bir patent ile gündemde


07 Kasım 2020 Cumartesi 17:59
Apple Glasses yeni bir patent ile gündemde

Hakkında birçok iddia ortaya atılan ve henüz detayları kesinleşmeyen Apple Glasses, bir patent başvurusu ile tekrar gündeme geldi. Geliştirdiği cihazın suya ve toza karşı dayanıklı hale gelmesi için çalışmalar yapan Apple, yeni cihazını yakın zamanda tanıtabilir.

Apple Glasses, patent başvurusu ile gündemde

Carl Zeiss, Google ve Epson gibi şirketlerin üretmiş olduğu akıllı gözlükler ne yazık ki beklenen ilgiyi görmedi. Tasarım ve kullanım açısından eksiklik sebebiyle tercih edilmeyen aksesuarlar günümüz teknolojisini tam anlamıyla yansıtmıyor.

Uzun süredir hakkında iddialar ile gündeme gelen Apple Glasses akıllı gözlük, yeni bir conta sistemi ile suya ve toza karşı dayanıklı hale gelecek. Akıllı gözlüklerde bulunan ekran ve lens gibi bileşenler suya, neme ve toza karşı hassas olduğu için farklı teknolojiler ile korunuyor.

Apple tarafından pantenti alınan conta sayesinde kullanıcılar suya ve toza karşı dayanıklı aksesuarlarının odak ayarlarını da kolay bir şekilde yapabilecek. Alınan patent, ” HMD (başa takılan ekran) sistemler için kullanılacak olan mercek, ekran modülü ve odaklama yapılabilmesi için ekran modülünün kısmen hareket edebilmesine olanak sağlayan conta. ” açıklamalarını içeriyor.

Yeni aksesuarın çıkış tarihi ve özellikleri ile ilgili birçok iddia mevcut. Bazı analistler yeni cihazın gelecek yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacağını düşünüyor. Çıkış tarihi ile ilgili bir başka iddia ise yeni cihazın 2022 yılında piyasaya sürüleceği. Ayrıca iddiaya göre Apple Glasses, rOS adı verilen bir işletim sistemine sahip olacak.

Apple Glasses yeni bir patent ile gündemdeyazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Glasses yeni bir patent ile gündemde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Glasses yeni bir patent ile gündemde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Glasses yeni bir patent ile gündemde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!