Okunma

Apple, Google Voice Hakkında Konuştu!


24 Ağustos 2009 Pazartesi 06:25
Apple, Google Voice Hakkında Konuştu!

Apple bu haftaya hızlı bir giriş yaptı. Firma, Google‘ın Voice hizmetinin yeni iPhone‘larda kullanılmaması için bir çalışma içerisine girmişti. Google buna itiraz etti fakat sonuç alamadı. Apple bunun üzerine bir açıklama yaptı ve Google Voice’u neden istemediklerini anlattı.

Google Voice henüz reddedilmiş değil. Fakat kısa süre içerisinde engelleme kesinleşecek. Engellemenin sebebi ise, Google Voice’un, yazılımsal olarak iPhone’un çekirdek arabirimine müdahale edecek olması. Buna göre eğer Google Voice yeni iPhone’larda yer alırsa, SMS ve telefonla arama gibi Apple’ın servislerini kendi yazılımlarıyla değiştirebilir. Apple “Doğal olarak böyle bir şey olsun istemiyoruz” dedi.
Bu açıklamanın ardından Google Voice’un, iPhone uygulamaları arasına katılma ihtimali sıfıra yakın olarak konuşuluyor.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple, Google Voice Hakkında Konuştu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Google Voice Hakkında Konuştu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Google Voice Hakkında Konuştu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "