Instagram Forstalk güvenilir mi? Nasıl kullanılır?


11 Nisan 2021 Pazar 20:03
ABONE OL
Instagram Forstalk güvenilir mi? Nasıl kullanılır?

Sıkı bir Instagram kullanıcısıysanız, “Profilime kim baktı?” sorusu sık sık aklınıza geliyordur. Bu tür durumlarda yapılan ilk şey genellikle uygulamalara başvurmaktır. Uygulama mağazalarında Forstalk gibi Instagram profilinize bakan kişileri tespit ettiği iddia eden onlarca uygulama mevcut.

Ancak son zamanlarda bu tür uygulamaları Google Play Store ve App Store gizlilik ihlali gerekçesiyle kaldırılıyor. Bu nedenle kullanıcılar tarayıcı üzerinden Forstalk gibi alternatif uygulamalara yöneldi. Peki Forstalk güvenilir mi, uygulamayı kullanmanın herhangi bir riski var mı? Gelin hep birlikte en doğru cevabı bulalım.

Forstalk uygulaması nedir?

Forstalk, Instagram profilinize kimin baktığını ücretsiz olarak gösterdiğini iddia ediyor.

Uygulama, Instagram profilinize bakan kişileri anında tespit ettiğini iddia ediyor. Profilime kim baktı gibi oldukça popüler bir sorunun cevabını ücretsiz verdiğini iddia eden uygulama, Instagram kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih ediliyor.

Forstalk nasıl kullanılır?

forstalk

Uygulama, profilinize bakanları göstermek için sizden şifrenizi girmenizi istiyor.

Forstalk, sizden ilk önce Instagram hesabınızın şifresini girmenizi istiyor. Uygulama, hesabınızı girdikten sonra alt tarafta yer alan bölümde profilinize bakan kişileri göreceğinizi iddia ediyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey, Forstalk’ın üçüncü taraf bir uygulama olduğu.

Uygulama güvenilir mi?

Tamamen güvensiz ve zararlı olan uygulama, kişilerin Instagram hesabına erişme amacı gütmektedir. Aynı zamanda profilime kim baktı özelliğinin çalışmadığını da gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Forstalk’ın Instagram hesabınıza erişmesi için uygulamaya bir kere giriş yapmanız yeterli. Daha sonra hesabınız, internette takipçi ve beğeni hilesi yapan zararlı site ve uygulamaların hesap havuzlarının içine dahil ediliyor.

Hesabınızın bu tür internet sitelerinin hesap havuzlarının içine dahil edilmesi, takipçi ve beğeni hilesi yapan kullanıcıları sizden bağımsız takip etmesi ve paylaşımlarını beğenmesi anlamına geliyor. Ayrıca uygulamayı daha önce kullanan kişilerden aldığımız bilgilere göre, uygulama sizden bağımsız hikaye paylaşımları yapıyor.

Instagram gibi sosyal medya devlerinin ciddi gizlilik politikaları vardır. Bu şirketler, verilerini hiçbir şekilde üçüncü taraf uygulamalar ve sitelerle paylaşmaz. Bu nedenle, Forstalk gibi uygulamalar kesinlikle hiçbir işe yaramamaktadır. Aynı zamanda uygulama mağazalarında bu tür uygulamalar hakkında yazan olumlu yorumların da sahte olduğunu belirtelim. Hem sizin hem de hesabınızın güvenliği için bu tür uygulamalardan uzak durmanızı şiddetle öneriyoruz.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Instagram Forstalk güvenilir mi? Nasıl kullanılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Forstalk güvenilir mi? Nasıl kullanılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Forstalk güvenilir mi? Nasıl kullanılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de! Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de!
  2. 2 Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor? Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor?
  3. 3 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  4. 4 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  5. 5 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  6. 6 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  7. 7 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  8. 8 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  9. 9 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  10. 10 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit