Okunma

Apple Google’dan Daha mı Değerli?


13 Ağustos 2009 Perşembe 07:25
Apple Google’dan Daha mı Değerli?

Business Week‘in yaptığı bir araştırmaya göre Dünyanın önde gelen firmalarından Apple, Google‘dan daha değerli bir firma. Derginin bu sonuca varmasını sağlayan etkenler ise, firmaların pazardaki payları, satış oranları, borsadaki işlemler gibi etkenlerden ziyade, firmanın çalışma mantığı ile ilgili.

Örneğin; Google internetteki en iyi arama motoruna sahip ve dünyadaki hemen herkes bu motoru tercih ediyor. Fakat buna rağmen firmanın kurumsal bazdaki çalışmaları yeterli gelmiyor. Google daha çok internet üzerinden hizmet verirken Apple‘ın bizzat pazarda rekabete açık olması da Apple hanesine ek puan yazdırıyor.

Firmaların gelecek zamanlarda piyasaya çıkaracağı ürünler de göz önüne alındığında Apple’ın daha önde olduğunu iddia eden Business Week, Google‘ın Chrome OS‘sine karşılık Apple’ın Tablet PC‘si olduğunu söylüyor ve yine Apple’ı bir adım öne çıkarıyor.

:: Sizce hangi firma daha değerli?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Google’dan Daha mı Değerli?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    herhalde daha değerli 😛 sırf iphone bile googleu yok eder (:

" Apple Google’dan Daha mı Değerli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Google’dan Daha mı Değerli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Google’dan Daha mı Değerli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "