Apple, Google’ın önemli ismini bünyesine kattı


04 Mayıs 2021 Salı 15:54
ABONE OL
Apple, Google’ın önemli ismini bünyesine kattı

Apple, şirketin en önde gelen çalışanları arasında yer alan ve iki kadın araştırmacının işten  çıkarılmasının sonuçları nedeniyle işi bırakan Google AI bilim insanı Samy Bengio ‘yu işe aldı.

Reuters’ın haberine göre Bengio, Apple’da yeni bir AI araştırma birimine liderlik edecek. Ayrıca yeni isim eski Google armatürü ve şu an Apple’ın makine öğrenimi ve AI stratejisinden sorumlu John Giannandrea ile yeniden bir araya gelecek.

Google üst düzey üyesini kaybetti

Bengio, Timnit Gebru ve Margaret Mitchell adlı iki etik yapay zeka ortak liderinin tartışmalı iflasının ardından geçen hafta Google’dan ayrıldı. Her iki araştırmacı da kendi alanlarındaki çeşitliliğin sadık savunucularıydı ve büyük dil modellerinin tehlikeleri ve algoritmik önyargıları konusunda  uyarıda bulunuyorlardı. Duruma karşı olmaları arama devine ve daha geniş AI akademik kardeşliği arasında iç tepkiye neden oldu.

Samy Bengio

Gebru’nun işten ayrılmasının ardından Facebook’ta yayınlanan bir açıklamada Bengio, şaşkına döndüğünü ve Timnit ile ekibinin geri kalanının yanında olduğunu açıkladı. Bloomberg’e göre ise Google, etik yapay zeka araştırma birimini Dr. Marian Croak’ı Şubat ayında liderliğe yerleştirerek yanıt verdi. Ve bu  durum neticesinde Samy Bengio ‘nun görevlerini azalttı.

Bengio, beyin haritalama, görüntü yükseltme ve erişilebilirlik alanlarında yapay zeka buluşları üreten Google Brain araştırma ekibinin üst düzey bir üyesiydi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple, Google’ın önemli ismini bünyesine kattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Google’ın önemli ismini bünyesine kattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Google’ın önemli ismini bünyesine kattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması