Apple için milyonları aşacak AirPods satış tahminleri


26 Kasım 2020 Perşembe 11:15
Apple için milyonları aşacak AirPods satış tahminleri

Apple bu yılki iPhone’larını tanıtırken yeni bir karar aldığını duyurmuştu. Bu karara göre artık iPhone kutularından şarj adaptörü ve kablolu kulaklık çıkmayacak. Apple bunu kutu içeriğini azaltarak daha çevreci olmak adına yaptığını söylüyor olsa da pek çok analist ve yorumcu Apple’ın kablosuz kulaklıklarına yönelimi artırmak için bu hamleyi hayata geçirdiğini söylüyor. Bu kapsamda AirPods satış tahminleri açıklandı, bu yıl bitmeden ve gelecek yıl Apple imzalı bu cihazlara büyük talep olacak.

AirPods satış tahminleri oldukça yüksek 

AppleInsider tarafından erişilen analist Daniel Ives, bir araştırma notunda Apple’ın 2020’de 90 milyondan fazla AirPods satışı yapacağını söylüyor. Bu rakam ise 2021 yılına gelindiğinde 115 milyonu bulacak. Özellikle kablosuz kulaklıkların insanlar arasında daha popüler bir hale gelmesiyle AirPods Pro için taleplerde artış olduğunu aktaran Ives, Black Friday gibi indirim sezonunda daha fazla satış yapacağını aktarıyor.

AirPods satış tahminleri

Bunun yanı sıra uzun bir süredir konuşulan AirPods Pro Lite ve AiPods Studio kulaklıklardan en azından birisinin 2021 yılının nisan veya mayıs aylarında karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Apple için oldukça önemli olan ses aksesuarları Apple gelirlerinin yüzde 5’ine ve hatta daha fazlasına tekabül edeceği söyleniyor.

Yeni iPhone 12’ler arasında ise şu ana kadar satışlardan ve olumlu yorumlardan yola çıkılarak, 6.1 inçlik iPhone 12 Pro‘nun popüler olduğu belirtiliyor. David Ives’in aksine ünlü Apple analisti Ming-Chi, AirPods için öyle yüksek bir talep olmayacağını söylüyor. Elbette ilerleyen günlerde hangi analistin tahminlerinin tutacağını göreceğiz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple için milyonları aşacak AirPods satış tahminleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple için milyonları aşacak AirPods satış tahminleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple için milyonları aşacak AirPods satış tahminleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!